Start-up z okolic Krakowa stworzył aplikacje CandleScanner, dla osób zainteresowanych techniczną analizą rynków finansowych. Pomysłodawcy od niemal dwóch lat pracują nad projektem i od trzech miesięcy można z niego skorzystać. Aplikacja ma formę desktopową dla systemu Microsoft Windows.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Start-up z okolic Krakowa stawia pierwsze kroki w biznesie. Dzisiaj można zapoznać się już z pierwszymi efektami pracy. Ale rozwój CandleScanner trwa cały czas. Pomysłów na ulepszenie jest wiele i wszystko dla ułatwienia użytkownikom korzystania z aplikacji.

CandleScanner jest pomocna dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie giełdy, ale również doskonale się sprawdza w przypadku osób bardziej zaawansowanych i analityków finansowych. Aplikacja skanuje wykresy notowań giełdowych w celu wyszukania istotnych dla prognozowania kierunku cen formacji. Ponadto liczy statystyki wydajności odszukanych formacji na wykresach. Umożliwia przeprowadzenie symulacji otwierania i zamykania transakcji na rynku, opierając się o znalezione formacje i inne dodatkowe warunki zdefiniowane przez użytkownika.

Aplikacja jest narzędziem intuicyjnym, stąd jej prosty sposób użycia. Nie wymaga od użytkownika umiejętności programistycznych. Jej zaletą jest szybkość działania. W przeciągu kilku sekund przeprowadza analizę wielu wykresów giełdowych. Na podstawie aplikacji wydana została również książka „ Leksykon formacji świecowych”, która cieszy się uznaniem ekspertów w branży. Jest to dla Użytkowników informacja, że osoby, które pracują nad aplikacją posiadają wiedzę specjalistyczną, co również znajduje odzwierciedlenie w merytorycznej części CandleScanner. Obecnie trwają prace nad tłumaczeniem książki na język angielski. Warto dodać, że w leksykonie znajdują się autorskie podejścia do analizy w wielu obszarach.

Na stronie internetowej CandleScanner dostępna jest wersja demo. Zainteresowani tematem mogą sprawdzić funkcjonalność i działanie programu. Aplikacja ma postać desktopową i wymaga instalacji na komputerze.

Prace nad rozwojem aplikacji cały czas trwają. Dzięki czemu w kolejnych miesiącach można będzie również skorzystać z zaawansowanego modułu do budowy i weryfikacji statystycznej strategii inwestycyjnych. Ma to być pomocne rozwiązanie dla wymagających i zaawansowanych osób, które poszukują profesjonalnych rozwiązań. Na rynku polskim obecnie brakuje takich rozwiązań, stąd unikatowość tej aplikacji.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)