... ... ...

Innovation Nest i Google for Entrepreneurs łączą siły przy ACCELERATE #3

Dodane

17-09-2013

Mam Startup

Do końca września możecie zgłaszać pomysły biznesowe zespołowi realizującemu trzecią edycję programu ACCELERATE, do której zaproszono nowego partnera - Google for Entrepreneurs. W ramach projektu uzyskacie wsparcie merytoryczne obu jednostek, między innymi podczas wyjazdu do Doliny Krzemowej, ale także i zastrzyk finansowy, gdyż Innovation Nest zainwestuje $25 000 w każdy z wybranych projektów obejmując jednocześnie 8% udziałów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Rozpoczęcie współpracy z Innovation Nest tłumaczy Program Manager z Google for Entrepreneurs, Paulina Mazurek: śledziliśmy poprzednie edycje, w ramach naszych projektów gdzie współpracowaliśmy ze startupami i widzimy wartość jaką niesie za sobą udział w ACCELERATE. Ponadto doceniamy świeże podejście Innovation Nest do akcelerowania startupów.

Poprzednie dwie edycje zebrały ponad 100 zespołów, które chciały podzielić się z nami swoimi projektami – podsumowuje Marcin Szeląg, zarządzający programem ACCELERATE oraz partner w Innovation Nest. I jak dodaje: trzecia edycja będzie bardziej dojrzała. Postanowiliśmy zawęzić nasze kryteria wyboru zespołu i skupić się na projektach Software as a Service (SaaS).

Cloud Your Car to spółka w portfolio Innovation Nest i przykład pomysłu SaaS, który rozwinął się podczas pracy w programie ACCELERATE. Dlaczego tracić czas w pogoni za małym rynkiem podczas gdy takim samym kosztem mogę zbudować giganta? – postawienie tego pytania i odpowiedź na nie to główne doświadczenie dla Patryka Szymczaka, prezesa spółki. W przypadku nowych, technologicznych produktów, ryzyka przy budowaniu miliardowej firmy są identyczne jak w przypadku małego lokalnego biznesu. Poziom niepewności jest ten sam. Poszukiwania segmentów, budowa produktu czy rozmowy z klientami również są tak samo czasochłonne i frustrujące. Partnerstwo z Google for Entrepreneurs wydaje się być dla zespołów szansą na uzyskanie inspiracji i skutecznego wsparcia, tak by dołączyli oni ze swoimi projektami do grona gigantów.

Jak podkreśla Szymczak, warsztaty ACCELERATE oraz współpraca z mentorami pokazały że istnieje prosta i logiczna metoda budowania dużej wartości w ograniczonym czasie, na małym ryzyku i w dodatku tanio. Marcin Szeląg dodaje: zaskoczyła nas transformacja jaką przeszły cztery zespoły będące z nami w San Francisco w ramach pierwszej edycji ACCELERATE. Zderzenie z Doliną Krzemową wywołało w tych zespołach trwałą zmianę w postrzeganiu czym jest startup i jak powinno się podejść do budowania globalnej firmy technologicznej. Efekt zmiany chce wzmocnić nowy partner.

Kompletny program ACCELERATE#3 zawiera kilka etapów – począwszy od wypełnienia formularza na stronie http://innovationnest.co/funding/accelerate/, przez rozmowy z Innovation Nest oraz udział w warsztatach Customer Development. Na zakończenie warsztatów podejmowana będzie decyzja o inwestycji, a zespoły które otrzymają jej propozycję pojadą na trzy tygodnie do Doliny Krzemowej. Tam odbędą się spotkania z mentorami, a także wsparte m.in. przez Google for Entrepreneurs prace nad produktem i sposobami jego wprowadzenia na rynek. Po powrocie do Polski program zakończy Demo Day oraz kontynuacja prac nad rozwijaniem projektu.

Poprzeczka w programie podniesiona jest wysoko, a do współpracy zaproszone są projekty o potencjale globalnym i gotowe by rozłożyć je na małe, ale jednocześnie mierzalne zadania. Również w tym działaniu pomoc oferuje Google for Entrepreneurs, a Paulina Mazurek dodaje: chcemy wspierać uczestników w przekonaniu, że mogą osiągnąć sukces idąc ścieżką przedsiębiorczości, a niekoniecznie zatrudniając się w korporacji.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)