... ... ...

Śląska gra podbija Dolinę Krzemową, zdobywa wyróżnienie od Prezydenta

Dodane

24-09-2013

Mam Startup

Createrria to nowe dzieło katowickiego studia Incuvo, wspieranego przez międzynarodowy fundusz inwestycyjny Giza Ventures. Gra, której budżet wynosi 1 milion dolarów wykorzystuje unikalną technologię umożliwiającą każdemu użytkownikowi tworzenie i współdzielenie własnych gier na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone czy iPad.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dotychczas urządzenia dotykowe kojarzone był przede wszystkim z odtwórczą, niezbyt kreatywną zabawą. Naszym celem jest umożliwienie graczom wcielania w życie własnych pomysłów i dzielenie się nimi z całym światem. To mała rewolucja - mówi jeden z założycieli firmy Jakub Duda.

Createrria to nie tylko gra. Aplikacja może być wykorzystywana także w edukacji oraz reklamie. Jej światowa premiera nastąpi pod koniec października. Sukcesy śląskiego Incuvo docenił sam Prezydent Komorowski. Jako jedna z najlepszych polskich firm, które w 2013 roku zdobywały partnerów biznesowych w Dolinie Krzemowej, została zaproszona na spotkanie, które odbędzie się w trakcie seminarium „Polska w Dolinie Krzemowej”, w Nowym Jorku.

Założyciele firmy, Wojciech Borczyk i Jakub Duda, będą mieli możliwość przedstawienia Prezydentowi dotychczasowej historii swojej innowacyjnej firmy, jej ścieżki przyszłego rozwoju, a także zaprezentowania flagowego produktu. Mamy nadzieję, że gra się spodoba Prezydentowi, liczymy także, że również dzięki takim spotkaniom uda się nam osiągnąć nasz cel, czyli rynkowy sukces - dodaje Wojciech Borczyk, drugi z założycieli firmy.

Firma Incuvo regularnie współpracuje między innymi z Ministerstwem Gospodarki, PARP, Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji oraz Uniwesytetem Śląskim.

Spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Panią Iloną Antoniszyn-Klik odbędzie się 24 września w Nowym Jorku w ramach seminarium "Polska w Dolinie Krzemowej".

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)