... ... ...

Beyond Investments nowym właścicielem miesięcznika “Proseed”

Dodane

24-09-2013

Mam Startup

Proseed sp. z o.o., będąca wydawcą miesięcznika Proseed, tygodnika Smartbiznes oraz portalu Prossed online, sprzedała prawa do wydawania swoich tytułów. Nowym ich właścicielem jest Beyond Investments sp. z o.o., firma należąca do Grzegorza Czapli, która w swoim portfelu inwestycyjnym ma już takie spółki jak Inwestycje.pl SA czy INDATA Software SA.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Powstały w 2010 roku tytuł Prossed poświęcony był branży start-up’owej w Polsce. Skierowany do właścicieli i menadżerów firm, którym zależy na szybkim wzroście wartości prowadzonych przez nich spółek, był początkowo wydawany w wersji elektronicznej. W maju 2012 roku miesięcznik pojawił się w wersji drukowanej i od tej też pory był dostępny w prenumeracie. Ostatni numer Proseed ukazał się pod koniec czerwca br.

Zakup miesięcznika oraz portalu Proseed przez Beyond Investments podyktowany jest chęcią utrzymania tytuł na rynku. Działając w branży start-up’ów doceniałem wydawnictwo i chciałem, by tytuł nadal istniał. Był on jednym z ciekawszych magazynów skupiających się wokół start-up’ów w Polsce. Decyzja wynikała raczej z pasji i sentymentu aniżeli chłodnej kalkulacji biznesowej – mówi Grzegorz Czapla, prezes zarządu Beyond Investments.

Ma też nadzieję, że Proseed będzie nadal pomagał start-up’owcom i inwestorom w znajdywaniu się nawzajem i dostarczał cennych informacji o rynku. Miesięcznik jest uzupełnieniem posiadanych przez Beyond Investments aktywów – spółek wydających portale internetowe oraz zajmujących się branżą start-up’ową – dodał Czapla. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną rozmowy z dotychczasowymi pracownikami Prossed. Doceniam, bowiem wieloletnią tradycję magazynu oraz ustanowiony dotychczas bardzo wysoki poziom merytoryczny miesięcznika, który chcielibyśmy utrzymać – dodaje.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)