... ... ...

Matematyka w działaniu. Tropiciele - to nowa aplikacja mobilna WSiP

Dodane

30-09-2013

Mam Startup

Matematyka w działaniu. Tropiciele” to nowa aplikacja mobilna WSiP stworzona z myślą o dzieciach w wieku 5–7 lat. Interaktywne rozwiązania, zabawna oprawa muzyczna i graficzna uzupełniają zadania, których autorami są współtwórcy popularnego cyklu podręczników. Aplikacja rozwija umiejętność logicznego myślenia i uczy podstaw matematyki. Przygotowana została pod kątem tabletów działających w oparciu o iOS lub Androida i jest drugim tego rodzaju projektem WSiP.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Nowa aplikacja edukacyjna WSiP to 80 ćwiczeń ułatwiających poznanie prostych zasad matematyki, rozwijających umiejętność logicznego myślenia oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Dziecko poznaje liczby od 0 do 10 oraz podstawowe figury. Uczy się też dodawać, odejmować oraz rozpoznawać kolory. Nagrodą za rozwiązanie każdych 5 zadań są instrumenty muzyczne i dźwięki, z których dzieci mogą układać własne melodie w „Pokoju muzycznym”. Całość uzupełnia „Pokój zabaw”, w którym dzieci bawią się figurami jak klockami, a także wirtualne „Liczydło”.

Aplikacja nie korzysta z mechanizmów wciągania dzieci w grę poprzez automatyczne przechodzenie z jednego zadania w drugie. Dziecko zawsze może przerwać grę, odpocząć, wrócić do niej, kiedy będzie miało ochotę. Samo decyduje też, kiedy zakończyło rozwiązywanie zadania i czy chce już sprawdzić poprawność jego wykonania.

Aplikację wraz z 20 pierwszymi zadaniami można ściągnąć za darmo z App Store i Google Play, pozostałe zadania dostępne są do kupienia w aplikacji. „Matematyka w działaniu” dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej („Math in Action”). Można z niej korzystać na tabletach z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Autorami ćwiczeń są współtwórcy podręczników WSiP „Tropiciele” – najczęściej nagradzanego cyklu książek do edukacji wczesnoszkolnej, który jako jedyny z obecnie dostępnych, prowadzi dzieci kompleksowo przez cztery lata nauki, począwszy od zerówki aż do trzeciej klasy.

Matematyka czekała na nowoczesne technologie. To idealny materiał na tablet – w aplikacji dziecko samo nadaje rysunkom ruch wykonując wiele czynności, które są podstawą uczenia się matematyki: klasyfikuje, łączy, rozdziela, przekłada i zamienia. Znikają wszystkie ograniczenia, jakie ma papier. Aplikacja mobilna nie tylko ułatwia uczenie przez zabawę, ale pozwala też w pełni zaprezentować matematykę w działaniu – mówi Małgorzata Skura, współautorka zadań w aplikacji „Matematyka w działaniu”.

Oprawę graficzną i rozwiązania interaktywne stworzyło studio Kiooik (z japońskiego „edukacja”), specjalizujące się w projektach multimedialnych dla dzieci. Od razu podchwyciliśmy temat matematyki. To wspaniały przedmiot, który obecny jest w wielu dziedzinach, także tych artystycznych i kreatywnych – mówi Jakub Kamma, współzałożyciel i prezes Kiooik.Widzimy duży potencjał w urządzeniach mobilnych, które poprzez interaktywną formę, dotyk, animację, dźwięk sprawiają, że nauka staje się bardziej atrakcyjna. Szkolnictwo przechodzi teraz ogromne zmiany, cieszymy się, że możemy w nich uczestniczyć.

To już druga aplikacja edukacyjna przygotowana przez WSiP. „Litery i Cyfry”, które ukazały się w kwietniu i spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, przygotowują dzieci do nauki pisania.

Szczegóły aplikacji „Matematyka w działaniu. Tropiciele” („Maths in action”)

  • 80 ćwiczeń matematycznych uporządkowanych w 4 działach
  • dodatki: „Pokój muzyczny”, „Pokój zabaw” oraz „Liczydło”
  • bezpłatne 20 ćwiczeń i 4 instrumenty
  • kolejne 60 ćwiczeń i 12 instrumentów do kupienia w aplikacji w App Store (2,69 EUR, 2,99 USD) oraz Google Play (9,90 PLN)
  • dwie niezależne wersje językowe (polska i angielska) przygotowana pod kątem dzieci w wieku od 5 do 7 lat na bazie cyklu podręczników WSiP do edukacji wczesnoszkolnej „Tropiciele. Edukacja wczesnoszkolna”
  • dostępne na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS lub Android od 30 września 2013

źródło: informacja prasowqa

Komentarze (0)