... ... ...

Sprawdź, ile tracisz pieniędzy na drukowanie dokumentów w firmie

Dodane

16-10-2013

Mam Startup

TimeCamp wprowadza nową funkcjonalność w postaci monitorowania druku, która umożliwia. ewidencję wszystkich drukowanych w firmie dokumentów. Dzięki temu problem nadmiaru wydruków znika, a firma oszczędza pieniądze!

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

TimeCamp na bieżąco rejestruje wszystkie drukowane materiały, a następnie wylicza ich koszt. Dzięki temu menadżerowie mogą w każdej chwili sprawdzić poziom wydatków związanych z produkcją dokumentów w ich firmie. Ponieważ wszystko odbywa się automatycznie, zapisane w systemie dane są precyzyjne i rzetelne.

Skala wykorzystania papieru w przedsiębiorstwach

Wiele firm boryka się z problemem nadprodukcji papierowych dokumentów. Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są: druk jednostronny, drukowanie wersji roboczych, a także używanie sprzętu firmowego do celów prywatnych.

Jak wynika z raportu KMPG „Wykorzystanie papieru w przedsiębiorstwach działających w Polsce”, przedsiębiorstwa wykorzystują miesięcznie ponad 11 milionów ryz papieru, co odpowiada zużyciu ponad 5,5 miliarda arkuszy formatu A4. Niestety, około 8,2% z tej liczby stanowią wydruki niepotrzebne. Przy tej skali oznacza to około 464 milionów zmarnowanych kartek miesięcznie w skali kraju!

Monitoring druku i optymalizacja kosztów

Każdy wydruk wiąże się z ponoszonymi przez firmę kosztami, które zajmują znaczącą pozycję 
w budżecie przedsiębiorstwa. TimeCamp wychodzi naprzeciw potrzebie optymalizacji kosztów. Nowa funkcjonalność pozwala bowiem na zwiększenie kontroli nad wykorzystaniem drukarek 
w przedsiębiorstwie i tym samym obniżenie poziomu wydatków nawet o 30%.

Podstawą jest samokontrola

Jak twierdzi Kamil Rudnicki, Prezes Time Solutions Sp. z o.o. i twórca TimeCamp, "Kontrola jest jednym z ważniejszych elementów zarządzania. Bez niej może dojść do nadużyć. Dlatego zaoferowanie samokontroli tak, aby każdy z pracowników widział jak wykorzystuje zasoby, powoduje, że każdy zastanowi się dwa razy, zanim znów coś wydrukuje".

W przypadku monitorowania druku, każdy dokument jest przypisany do konkretnego pracownika. Ponieważ wszyscy mają dostęp do statystyk, każdy z pracowników dwa razy zastanowi się czy wydruk, który chce wykonać, jest niezbędny.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)