29 października 2013r. ruszają zapisy do czwartej edycji WPiK.pl, czyli projektu Wielkopolska Przedsiębiorcza i Kreatywna, który odbędzie się w dniach 12-29.11.2013r.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

WPiK.pl to cykl bezpłatnych szkoleń, warsztatów oraz wykładów przeznaczonych dla ambitnych i zainteresowanych rozwojem studentów poznańskich uczelni. Trenerami i prelegentami są przedsiębiorcy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych.

Podczas WPiK.pl każdy znajdzie coś dla siebie; zarówno studenci planujący rozpoczęcie własnej działalności, myślący o własnej firmie, jak i ci, którym marzy się kariera w korporacji. Czym jest Wielkopolska Przedsiębiorcza i Kreatywna?

Zaczęło się od seminarium – 'Cytrynarium – Pasja, Proaktywność, Przedsiębiorczość wielkopolskich studentów i absolwentów'.  Później dołączyły warsztaty i postanowiliśmy, że całość nazwiemy 'Wielkopolska Przedsiębiorcza i Kreatywna', a z tego narodził się WPIK.pl. Z każdą kolejną edycją nasze wydarzenie ewoluuje i rozrasta się.- informuje organizatorka i pomysłodawczyni, Monika Łagodzińska, prezes Fundacji Kształcenia Ustawicznego PERITIA. Całe przedsięwzięcie stawia sobie trzy główne cele. Po pierwsze, zachęcenie uczestników do odpowiedzenia sobie na pytanie: jak być pro-aktywnym, przedsiębiorczym i jak w pełni świadomie kształtować własny rozwój? Po drugie, nabywanie przez młodych ludzi cech przedsiębiorczych oraz kompetencji biznesowych, przydatnych na rynku pracy. Po trzecie wreszcie, zapoznanie się z różnymi źródłami finansowania działalności, dzięki której realizowane są plany i marzenia - kontynuuje Monika Łagodzińska.

Cytrynarium to inspirujące spotkania z młodymi, nagradzanymi przedsiębiorcami. To okazja, by poznać historię ich drogi do sukcesu, innowacyjne pomysły, posłuchać o doświadczeniach i osiągnięciach, ale i o trudnościach  w prowadzeniu swojej firmy. Hasłem przewodnim Cytrynarium jest Pasja, Działanie (Refleksja), Sukces. Podczas ostatniej edycji WPiK.pl odbyło się aż 5 Cytrynariów na 5 poznańskich uczelniach: Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Ekonomicznym, Uniwersytecie Przyrodniczym oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Podczas każdego Cytrynarium można było spotkać wielu wspaniałych prelegentów-przedsiębiorców między Bartosza Burka, jednego z twórców Jakdojadę.pl, Maciejem Mazurkiem, grafikiem i blogerem znanym jako Zuch, Markiem Hoffmannem znanemu Internetowej publiczności jako Ad Buster oraz Izabelą Sadowską, prezesem Lubimyczytać.pl. Po raz pierwszy także jedno z Cytrynariów adresowane było do młodzieży w wieku licealnym.

Podczas nadchodzącej edycji po raz pierwszy odbędzie się Konferencja dot. CSR czyli społecznej odpowiedzialności biznesu przy udziale prelegentów z dużych korporacji, a także Konferencja EDU-akcja dot. Kształcenia.

Także i w tej edycji studenci mają okazję wziąć udział w profesjonalnych warsztatach prowadzonych przez osoby, które prowadzą własny biznes jak i pracujących w dużych przedsiębiorstwach, podczas których nabędą cenna i praktyczną wiedzę. Podczas ostatniej edycji warsztaty odbyły się z tematyki min.: mediów społecznościowych, sztuki negocjacji, planowania własnej działalności gospodarczej, przedsiębiorczości i kreatywności w biznesie.

Udział w warsztatach jak i w innych formach edukacyjnych w ramach WPiK.pl pozwoli na rozwój swoich horyzontów myślowych, otworzy umysły studentów na nowe możliwości i może nawet zachęci do podjęcia wyzwania i założenia własnej działalności bądź stworzenia innowacyjnego produktu lub usługi - zachęca do udziału w wiosennej edycji Monika Łagodzińska.

Szczegółowy harmonogram, zapisy i bieżące informacje o jesiennej edycji znajdują się na stronie www.wpik.pl. Liczba miejsc ograniczona! Zapraszamy również na profil WPiK.pl na Facebooku: https://www.facebook.com/WielkopolskaPrzedsiebiorczaiKreatywna

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)