Założona w 2010 roku spółka Limtel otrzymała wsparcie finansowe polsko-izraelskiego fundusz Giza Polish Ventures na rozwój unikalnej platformy telekomunikacyjnej w chmurze typu SAAS (software as a service). Platforma Limtel została zaprojektowana z myślą o wspomaganiu procesów biznesowych w przedsiębiorstwach w obszarze Unified Communication. GPV obejmie 25% udziałów w Spółce.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

„Z usług firmy Limtel skorzystało dotychczas ponad 1000 firm z Polski, którzy wykonali na naszych platformach miliony rozmów telefonicznych i tekstowych. Naszą strategią jest budowanie długoterminowych relacji z firmami, które korzystając z naszych rozwiązań zwiększają swoje obroty, redukują koszty działalności i budują pozytywne relacje z klientami. Poszukując inwestora skupiliśmy się na znalezieniu partnera, który poza aspektem finansowym wspomoże nas merytorycznie, a także da nam realne możliwości ekspansji na rynki międzynarodowe. Znakomity zespół GPV i jego międzynarodowa sieć kontaktów jest tym czego potrzebujemy, i co pozwoli nam zbudować z firmy Limtel Europejskiego lidera rozwiązań dodanych do telekomunikacji ( OTT ) a także systemów CRM w modelu SaaS wspomagających procesy biznesowe w firmach” - mówi Szymon Piekarz – Prezes zarządu ds. strategii i marketingu.

Firma Limtel w swoim portfelu produktowym posiada szereg rozwiązań informatycznych do których należą m. in. Twojainfolinia.pl pozwalająca na błyskawiczne tworzenie infolinii w chmurze, Telemarketing365.pl służący do budowy rozproszonego call-center, a także Bok365.pl umożliwiający budowę centrum obsługi klienta i automatyzację procesów biznesowych w przedsiębiorstwach.

Nasza firma jest jednocześnie dostawcą oprogramowania oraz operatorem telekomunikacyjnym. Ta unikalna cecha daje nam ogromną przewagę nad konkurencją i pozwala na oferowanie rozwiązań dla biznesu z niedostępnymi dotychczas możliwościami zunifikowanej komunikacji. Inwestycja GPV to ogromne możliwości rozwoju na rynku Polskim, a także szybkiej ekspansji na rynki zagraniczne - mówi Grzegorz Siehień – Wiceprezes zarządu Limtel ds. rozwoju i technologii.

Obserwujemy na rynkach międzynarodowych duże zainteresowanie rozwiązaniami komplementarnymi do usług telefonii i transmisji danych oferowanych w modelach SAAS . Limtel to unikalne rozwiązanie łączące usługi telekomunikacyjne z systemami typu CRM i ticketowymi. Do inwestycji zachęciły nas innowacyjny produkt, na dynamicznie rosnącym rynku oraz zdeterminowany i kompetentny zespół - powiedział Marek Borzestowski Partner Zarządzający Giza Polish Ventures.

W najbliższym czasie Limtel zamierza rozszerzyć swoje działania na rynki międzynarodowe w tym Wielką Brytanię i Irlandię a także kraje Europy wschodniej i Rosję.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)