Największy technologiczny barcamp w Polsce przechodzi w ręce publiczności. 12 odcinek TechCampu poświęcony Software Development odbędzie się po raz pierwszy w formule open space. Spotykanie rusza 20 listopada w Fortach Kleparz (Kamienna 2). Trwa rejestracja!

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Kto lepiej od Was wie, o czym chcielibyście podyskutować w czasie TechCampu? To dlatego w czasie 12 odcinka wydarzenia to Wy stworzycie agendę rozmów. Zasady open space są proste. Wracamy do korzeni – na barcampach najważniejsza jest interakcja między uczestnikami i prelegentami. To dlatego w czasie prezentacji zaproszonych gości, uczestnicy będą mieli szansę wypisać na karteczkach zagadnienia, które ich interesują i przypiąć je do tablicy. To mogą być zarówno pytania:

  • PHP czy Ruby? W czym programuje się lepiej?
  • Czy HTML to prawdziwy język programowania?
  • Singleton – wzorzec czy antywzorzec projektowy

Jak i tematyka czy narzędzia np. user experience, Symfony, RWD, czysty kod. Propozycje zostaną połączone w grupy i przypisane do konkretnych stolików. Po prelekcjach, to przy nich rozpoczną się technologiczne rozmowy, które merytorycznie będą wpierać specjaliści z Grupy Unity.

Open Space w praktyce

Reguła nr 1: Obecni tu, to właściwi ludzie na właściwym miejscu. Nie ważne, czy przy stoliku usiądą dwie osoby, czy dwadzieścia. Każdy może cos wnieść do dyskusji, nawet jeśli jest początkujący.

Reguła nr 2: Cokolwiek się tu wydarzy, to właśnie to, co mogło się wydarzyć. Będziecie rozmawiać o tym, co Was interesuje. To nie zawsze musi być to, co jest na karteczce.

Reguła nr 3: Zaczyna się wtedy, gdy czas dojrzeje. Nie ulegamy presji czasu, nie patrzymy na zegarek. Twórcze pomysły muszą dojrzeć w dyskusji.

Reguła nr 4: Koniec znaczy koniec. Jeżeli jakieś zagadnienie przestaje Was interesować lub dyskusja się zakończyła, można przejść do kolejnego stolika.

Software w roli głównej

W odcinku nie zabraknie technologicznych inspiracji. Usłyszymy prelekcje przedstawicieli m.in. Flowbox, Kei.pl, FershMail czy Grupy Unity. Eksperci wezmą pod technologiczną lupę dobre praktyki wytwarzania oprogramowania i hybrydowy język programowania. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy rejestracja na http://techcamp12.evenea.pl/. Na wydarzenie zaprasza Akademia Unity wraz z Partnerami: Województwem Małopolskim, Kei.pl. FreshMail oraz Grupą Unity.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)