... ... ...

IQ Partners inwestuje w nowe projekty z obszarów Big Data i e-commerce

Dodane

05-11-2013

Mam Startup

Portfel największego w Polsce funduszu inwestującego w obszarze seed i start-up powiększył się o trzy spółki. Nowych inwestycji dokonano za pośrednictwem olsztyńskiego inkubatora InQbe Sp. z o.o. Równolegle Zarząd zapowiada intensyfikację poszukiwań dróg wyjścia z dokonanych dotychczas inwestycji. Do portfela IQ Partners trafiły trzy nowe spółki.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Pierwsza z nich – Big Data Solutions Sp. z o.o. – działać będzie w obszarze aplikacji Big Data. Zajmie się opracowywaniem algorytmów wykorzystywanych do zarządzania i obsługi systemów bazodanowych. Za pośrednictwem InQbe Sp. z o.o. fundusz objął w nowej spółce 49% udziałów. Kolejny nowy projekt w portfelu to Posyłka Sp. z o.o. Skieruje swoje usługi do turystów ze Wschodu, oferując możliwość dokonania zakupu towarów w polskich sklepach internetowych i ich odbiór w dogodnych lokalizacjach w pobliżu granicy. Olsztyński inkubator InQbe objął 25% udziałów w kapitale zakładowym spółki.

Ostatnią z nowych inwestycji jest Giftbox Sp. z o.o., który zaoferuje rozwiązania z kategorii digital prepaid oraz consumer e-gifting. W swojej działalności skupi się głównie na dostarczaniu dedykowanej platformy do obsługi, zarządzania oraz redempcji wirtualnych kart podarunkowych. InQbe Sp. z o.o. objęła w spółce 20% udziałów.

Zgodnie z obraną strategią inwestycyjną, planujemy teraz skupić się na poszukiwaniu dróg wyjścia z dotychczasowych inwestycji. Jesteśmy w trakcie porządkowania portfela, by zapewnić potencjalnym partnerom inwestycyjnym jak najbardziej transparentne metody wycen projektów. Dla części ze spółek planujemy również poszukać drugiej rundy finansowania i w tym zakresie jesteśmy otwarci na koinwestycje z innymi funduszami z naszej kategorii – mówi Maciej Hazubski, prezes zarządu IQ Partners S.A.

Portfel inwestycyjny IQ Partners liczy już 88 spółek. Do tej pory fundusz zainwestował w ponad 100 projektów, przeznaczając na to kwotę ponad 50 mln zł.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)