W 2012 roku Maciej Szlachta stworzył system dietetyczny dopasowany do indywidualnych potrzeb odchudzającego się. Dziś, po zalogowaniu na stronie www.lzej.pl, może go wypróbować każdy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Według badań, trudności z przygotowywaniem posiłków obok uczucia głodu są największą przeszkodą dla starających się zrzucić zbędne kilogramy. Lżej.pl to system, który pomaga w stworzeniu diety i jej przestrzeganiu od początku, aż do jej ostatnich dni. Wspiera przy robieniu zakupów, tworzy indywidualne listy, liczy kalorie, proponuje łatwe w przygotowaniu przepisy i pomaga podtrzymać motywację.

Grupą docelową oprogramowania jest pokolenie aktywnych zawodowo 20-, 30- czy 40-latków, którzy często nie potrafią gotować. A to właśnie samodzielne gotowanie daje największe szanse na sukces. System skupia się na tym elemencie. Proponuje łatwe, smaczne i nowoczesne przepisy. Planuje posiłki tak, aby ułatwić przestrzeganie diety. Wiele dań gotowanych jest na 2 - 3 dni z góry, a mechanizm bierze pod uwagę to, przez jaki okres czasu dane składniki można przechowywać w lodówce tak, aby nic się nie zmarnowało. Jest to jedna z cech wyróżniających Lżej na tle silnej w tej dziedzinie konkurencji.

Dieta jest precyzyjnie policzona według obowiązujących norm dietetycznych tak, by uniknąć uczucia głodu i efektu jo-jo. Dostępna jest również specjalna aplikacja na telefon z systemem Android umożliwiająca przeglądanie list zakupów, przepisów, wprowadzanie wagi i śledzenie swoich postępów.

Prototyp systemu powstał w 2012 roku. Autor najpierw przetestował go na sobie. W krótkim czasie zrzucił 13 kilogramów. Od kilku miesięcy prowadzone są testy Beta serwisu, w których udział może wziąć każdy. Ich wyniki są pozytywne — dzięki Lżej schudło już kilkadziesiąt osób.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)