12 grudnia na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się pierwsza z sześciu zaplanowanych konferencji w ramach programu Kanwa Przedsiębiorczych. Na kolejną konferencję, która odbędzie się 9 stycznia 2014 r. w Przemyślu już teraz zaprasza mecenas projektu – PBSbank.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Celem eventu jest stworzenie okazji do wymiany myśli i doświadczeń ekspertów oraz wsparcia biznesowego osobom, które dopiero planują ten etap kariery. Obok krótkich i treściwych prelekcji ekspertów, podczas konferencji można było skorzystać z sesji networkingowych oraz warsztatów poświęconych social mediom, tworzeniu modeli biznesowych i poszukiwaniu inspiracji do tworzenia pomysłu na biznes.

Uczestników konferencji powitali prof. dr hab. Aleksander Bobko, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz prezes zarządu PBSbanku, Lesław Wojtas, który dodatkowo przedstawił wizję banku spółdzielczego w polskiej rzeczywistości biznesowej. Następnie Grzegorz Kolasiński, dyrektor AIP zachęcał do zmiany myślenia o budowaniu startupu. Przedstawiciel patrona honorowego - Aneta Radaczyńska - przybliżyła zasady współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z przedsiębiorcami.

Szczególnie żywe zainteresowanie i wysokie noty w przygotowanych ankietach zebrało trzech prelegentów. Ze strony uczelni partnerskiej wystąpił dr Grzegorz Hajduk i opowiadał jak w marketingowy sposób stworzyć firmę. Po krótkiej przerwie wystąpił Paweł Tkaczyk, który opowiedział historię o rybach, które nie istnieją i połączył to z biznesowym „be or not to be” firmy. Kolejny prelegent – Szymon Surmacz, ekspert od budowania biznes modeli wskazał możliwości łączenia działalności non profit z biznesem. Wszyscy trzej zostali ocenieni na „5”, czyli otrzymali najwyższą możliwą notę. Również pozostali prelegenci otrzymali oceny na poziomie 4 i 4,5 pkt. na 5 możliwych. Podczas konferencji pojawiły się także przykłady działających startupów. Sylwester Paterek ze Świata Robotyki przybliżył swoją historię budowania firmy, oferującej warsztaty z budowania i programowania robotów. Natomiast Filip Krasiński z Semahead (Grupa Interia) podpowiadał jak zwiększyć ruch z Google.

Już teraz można rejestrować się na kolejną konferencję, która odbędzie się w Przemyślu 9. stycznia 2014 r. na Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej. Udział we wszystkich konferencjach jest bezpłatny

Wśród zaproszonych ekspertów znaleźli się: Seweryn Rudnicki, badacz, semiotyk i wykładowca, Mateusz Tułecki, organizator i pomysłodawca konferencji InternetBeta, Chief Marketing Officer Motteq Group, Grzegorz Kolasiński, dyrektor AIP w Rzeszowie, Tomasz Łucek z TLConsulting oraz Łukasz Czaczkowski z Edisondy.

MamStartup objął patronat medialny nad tym wydarzeniem

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)