Robert Lewandowski został wspólnikiem w funduszu inwestycyjnym Protos Venture Capital (protos.vc). Wcześniej w fundusz ten zaangażowany był manager Roberta, Cezary Kucharski.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Protos VC inwestuje w tak zwane startupy, czyli projekty internetowe na wczesnym etapie rozwoju. Fundusz w zeszłym roku założony został przez zespół sześciu osób skupiających doświadczonych finansistów oraz przedsiębiorców internetowych stojących między innymi za takimi projektami jak Goldenline.pl, Niania.pl czy Znanylekarz.pl.

Poza Robertem i Cezarym, wspólnikami w funduszu jest kilkanaście innych osób. Są to doświadczeni przedsiębiorcy, menedżerowie i inwestorzy, którzy odnosili sukcesy zarówno w internecie jak i w branżach tradycyjnych. Dzięki temu Protos ma do dyspozycji kilkadziesiąt mln zł, które mają być zainwestowane w startupy głównie z Polski ale też z innych krajów europejskich.

Zasugerowałem Robertowi aby patrzył perspektywicznie na swoje inwestycje. Nowe technologie i Internet to ryzykowny ale bardzo przyszłościowy sektor. Robertowi bardzo się ten pomysł spodobał. Spotkał się z zespołem z Protos VC, poznał spółki z portfolio funduszu i szybko się zdecydował – mówi Cezary Kucharski.

Dzięki wejściu w fundusz Robert stał się pośrednio współwłaścicielem jak na razie siedmiu startupów internetowych, sześciu z Polski i jeden z Niemiec. Są to między innymi:

  • Allani.pl – serwis odwiedzany przez 700 tyś osób miesięcznie i pozwalający na tworzenie stylizacji modowych oraz skupiająca w jednym miejscu ofertę niemal wszystkich sklepów internetowych z odzieżą w Polsce.
  • Shoplo.com – platforma pozwalająca każdemu założyć sklep internetowy w 5 minut, wyróżniona nagrodą Ekormers za innowacje roku, działająca w Polsce, Niemczech i Brazylii.
  • Scondoo.de – niemiecka aplikacja mobilna oferująca zniżki na zakupy w supermarketach, z której korzysta ponad 150 000 osób, firma z siedziba w Berlinie
  • Positionly.com – narzędzie pomagające w analizie pozycji słów kluczowych w wyszukiwarkach, działające głównie w Polsce i Stanach Zjednoczonych.
  • Twojasuknia.pl – największy w Polsce serwis o tematyce ślubnej, w którego katalogu jest ponad 14 000 sukien ślubnych.
  • Kekemeke.pl – mobilny program lojalnościowy dla punktów gastronomicznych i usługowych dostępny w kilkuset lokalach w całej Polsce.
  • Dogry.pl – platforma skupiająca w jednym miejscu najlepsze gry przeglądarkowe dostępne na polskim rynku, która w krótkim czasie zyskała setki tysięcy użytkowników.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju spółek, w które dotychczas zainwestowaliśmy. Docelowo chcemy mieć w portfelu kilkanaście projektów. Cieszymy się, że nasze plany inwestycyjne spotkały się z zainteresowaniem Roberta i oraz innych inwestorów indywidualnych - mówi Paweł Sikorski, współzałożyciel Protos VC.

Fundusz wspiera swoje spółki nie tylko w wymiarze finansowym, ale dzięki wieloletniemu doświadczeniu wspomaga je merytorycznie niemal w każdym aspekcie działalności.

Nie skupiamy się tylko na jednej kategorii ebusinessu. Inwestujemy zarówno w spółki typowo technologiczne jak Positionly.com czy Shoplo.com oraz w projekty skierowane do masowego klienta jak na przykład Allani.pl Zawsze jednak celujemy w spółki, które są lub mają duże szanse stać się liderem rynku. Myślę że ten fakt również zdecydował o tym, iż Robert oraz inni inwestorzy dołączyli do funduszu – mówi Marcin Kurek, współzałożyciel Protos VC.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)