AINOT otrzymał pozytywną rekomendację zespołu selekcyjnego programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – Kwalifikacja oznacza potwierdzenie naszych kompetencji oraz dotychczasowych dokonań jako zespołu zarządzającego funduszem typu seed – mówi prezes AINOT, Michał Łukaszewski. Wsparcie uzyskane z programu wynosi 16 mln złotych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

AINOT to jedna z 8 wybranych firm. Co zadecydowało o kwalifikacji funduszu? - Moim zdaniem po pierwsze koncepcja, a zwłaszcza jej pochodzenie. Nie jest to kolejna teoretyczna wizja, lecz propozycja wynikająca wprost z czterech lat rzeczywistych doświadczeń w tej dziedzinie – odpowiada Łukaszewski. - Ponadto AINOT wyróżniają liczne osiągnięcia w dziedzinie pozyskiwania oraz inkubowania projektów innowacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem B+R i kompetencje całego zespołu – dodaje.

Zadaniem zakwalifikowanych firm jest poszukiwanie projektów pochodzących z szeroko pojętej sfery B+R posiadających istotny potencjał rynkowy oraz przygotowanie ich do kolejnej rundy finansowania. - Największym wyzwaniem, zwłaszcza w pierwszej fazie, będzie zdobycie zaufania naukowców (potencjalnych projektodawców) i przekonanie ich do współpracy z nami. Ale mamy na to pomysł i jesteśmy przekonani, że nam się uda. – zapewnia prezes AINOT.

Program BRIdge Alfa to inicjatywa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju będącego agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego celem jest współfinansowanie projektów badawczo-rozwojowych we wczesnych fazach rozwoju (projekty w fazie proof-of-principle i proof-of-concept) oraz zweryfikowanie ich potencjału. Pierwsze poszukiwania innowacyjnych pomysłów rozpoczną się w drugim kwartale przyszłego roku.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)