... ... ...

Centrum innowacyjności organizuje drugą edycję hub:raum Kraków Warp

Dodane

12-02-2014

Mam Startup

hub:raum Kraków rozpoczyna nabór do drugiej edycji warsztatów dla przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej. Program odbędzie się w stolicy Małopolski, w dniach 7 – 14 czerwca. Zgłoszenia można przesłać do 20 maja b.r. poprzez stronę internetową www.hubraum.com/apply lub www.applytohubraum.com. hub:raum Kraków pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Pierwsza edycja programu odbyła się w grudniu ubiegłego roku, wzięło w niej udział ponad 50 międzynarodowych ekspertów i 52 uczestników z 10 krajów w tym m.in. Polski, Bułgarii, Ukrainy czy Chorwacji. Głównym celem tegorocznej edycji hub:raum Kraków Warp jest zaproszenie najlepszych projektów do centrum innowacyjności i współpracy z Deutsche Telekom oraz ich sukces na międzynarodowych rynkach dzięki inwestycji do 80 tysięcy euro. Podczas programu wspieranego przez grupę Deutsche Telekom, wybrane zespoły lub osoby zdobędą szeroką wiedzę w zakresie finansowania, tworzenia bazy klientów, zarządzania projektem i umiejętności prezentowania swojego pomysłu przed publicznością. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję zdobyć doświadczenie w każdym aspekcie, który jest ważny dla ich biznesu oraz sprawdzić, czy ich produkt lub usługa znajdzie zainteresowanie klientów.

Pierwsza edycja warsztatów okazała się wielkim sukcesem. Jestem dumny z tego, że mogę obserwować zespoły, które wykorzystują zdobytą podczas programu wiedzę, rozwijają swoje projekty i odnoszą sukcesy na międzynarodowych rynkach. To doświadczenie jest dowodem na to, że podjęliśmy słuszną decyzję – mówi Jakub Probola, lider hub:raum Kraków. W tym roku podczas rekrutacji skupiamy się szczególnie na zespołach i osobach, które potrafią wykorzystać potencjał współpracy z operatorem telekomunikacyjnym. Wierzymy, że właśnie oni wejdą na międzynarodowe rynki ze swoimi pomysłami i produktami. Nie mogę się doczekać, by poznać uczestników i podzielić się z nimi wiedzą – dodaje Jakub Probola.

Kto może się zgłosić? Proces rekrutacyjny na najciekawsze i najbardziej innowacyjne pomysły biznesowe trwa do 20 maja. Centrum innowacyjności szuka zespołów i osób z pomysłem lub zdefiniowanym projektem. Startupy, które chcą wziąć udział w programie powinny wypełnić formularz na www.hubraum.com/apply lub www.applytohubraum.com.

Podsumowanie hub:raum Kraków Warp 2013

Podczas grudniowego programu, 15 zespołów z Polski, Bułgarii, Słowacji, Chorwacji, Czech, Rumunii, Grecji, Czarnogóry, Austrii oraz Ukrainy uczestniczyło w trwającej osiem dni akademii biznesowej. Zdobyli oni szeroką wiedzę w zakresie finansowania, tworzenia bazy klientów, zarządzania projektem i umiejętności prezentowania swojego pomysłu przed publicznością. Trzy startupy, czyli CollarPocket z Polski, Omnipaste z Rumunii oraz Tourvia.me z Czarnogóry, zostały zaproszone do inkubatora. Projekty wybrało jury, w którego skład weszli mentorzy hub:raum Kraków oraz eksperci Deutsche Telekom. Podsumowanie pierwszej edycji program akceleracyjnego znajduje się tutaj: http://bit.ly/warpsummary.

MamStartup jest patronem medialnym programu

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)