Życie specjalistów do spraw HR w firmach IT właśnie stało się prostsze. RecruitCoders.com, portal zrzeszający programistów z całego świata poszukujących pracy, otworzył właśnie funkcjonalność dla firm. Dzięki temu potencjalni pracodawcy będą mieli możliwość kontaktu z programistami wykwalifikowanymi w określonych zagadnieniach. Baza zarejestrowanych w portalu poszukujących pracy na całym świecie osiągnęła już liczbę prawie pięciu  tysięcy i stale rośnie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Platforma RecruitCoders.com to źródło pracowników branży IT o sprawdzonych kwalifikacjach. Na portalu zarejestrowało się blisko 5 tysięcy użytkowników z ponad 80 krajów świata, co potwierdza globalny charakter platformy. Bardzo liczną grupę stanowią Polacy (blisko tysiąc  programistów), ale również użytkownicy z Indii, Rosji, Brazylii, USA oraz Japonii. RecruitCoders.com wprowadził niestandardowy, negocjacyjny system ustalania wynagrodzenia. Pozwala on z jednej strony na uzyskanie przez programistów satysfakcjonującego poziomu wynagrodzenia a z drugiej strony eliminują przypadki, gdy oferty pracy rozmijają się z oczekiwaniami. Dzięki temu systemowi możliwe jest też śledzenie oczekiwań dla różnych grup programistów w różnych krajach. Przykładowo  średnie minimalne wymagane wynagrodzenie miesięczne brutto, deklarowane przez polskich programistów wynosi ok. 5 tys. PLN.

Platforma, oprócz funkcji typowo rekrutacyjnych, daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i kwalifikacji. Teraz, poprzez wprowadzenie funkcjonalności dla firm została ona udostępniona również pracodawcom. Dzięki portalowi będą oni mogli znaleźć kodera najbardziej odpowiadającego potrzebom firmy i bezpośrednio się z nim skontaktować.

Od razu po uruchomieniu platformy rozpoczęła się współpraca z firmami. Recruit Coders prowadzi rekrutację między innymi dla banku Nordea czy firmy Eversoft. Portal uzyskał również rekomendację gigantów takich jak (uznany za najlepszego pracodawcę 2010 roku) Intel Polska.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)