Prawie 1,5 miliona pobranych aplikacji, 5 lat doświadczenia na rynku i 200 mln przejechanych kilometrów każdego miesiąca. Dzięki tym atutom Yanosik wprowadza rozwiązanie, jakiego w Polsce jeszcze nie było – real-time ridesharing! Pomysł reaktywuje ideę autostopu i wprowadza ją w XXI wiek!

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na czym to polega?

Potencjał Yanosika postanowiono wykorzystać wprowadzając unikatowe na skalę Polski rozwiązanie – real-time ridesharing.
To rodzaj znanego pod nazwą carpooling sposobu podróżowania.
Z tą różnicą, że wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne: nawigację GPS, smartphony i sieci społecznościowe.

W myśl tej idei na rynek wchodzi innowacyjne rozwiązanie
– aplikacja Yanosik Autostop. Jej działanie opiera się
na bezpośredniej interakcji z aplikacją Yanosik, która od lat
z powodzeniem ostrzega kierowców przed radarami
i zagrożeniami na drogach. Od teraz zaktualizowany Yanosik będzie informować dodatkowo o autostopowiczach, którzy zalogują się w Yanosiku Autostop.

– To zupełnie nowy produkt, którego w Polsce jeszcze nie było. Chcemy, aby użytkownicy czuli się bezpiecznie korzystając
z naszych aplikacji. Dlatego, zanim opadną emocje związane z premierą czegoś tak unikatowego jak Yanosik Autostop, nasza ekipa autostopowa wyruszy w Polskę, aby przekonać innych, że autostop
z Yanosikiem jest możliwy – mówi Adam Tychmanowicz, prezes Neptis S.A. i pomysłodawca aplikacji Yanosik i Yanosik Autostop.

Dla kogo autostop z Yanosikiem?

Nowa aplikacja to rozwiązanie, które może okazać się przydatne nie tylko autostopowiczom-podróżnikom, ale również osobom, które mają utrudniony dojazd do pracy lub studentom często podróżującym między domem rodzinnym a uczelnią. Transport publiczny zawodzi, a przy tym jest drogi, więc Yanosik Autostop to dla niego doskonała alternatywa. Darmowe przejazdy to, rzecz jasna, wynik uprzejmości kierowców, którzy korzystają z aplikacji Yanosik, ale także sposób, aby rozszerzyć ideę pomagania na drodze o nowy obszar. Do tej pory kierowcy pomagali sobie nawzajem zgłaszając poprzez aplikację Yanosik zagrożenia na drodze, kontrole drogowe itp. i dzięki temu unikali mandatów oraz omijali korki. Teraz mają okazję zrobić coś dobrego dla innych – zabrać autostopowicza. Poza tym, dla kierowców, którzy samotnie przemierzają setki kilometrów polskich dróg, towarzystwo rozmownego podróżnika będzie miłą odmianą. A gdy dodatkowo zaoferuje możliwość poprowadzenia samochodu, to czego chcieć więcej?

Siła tkwi w społeczności

Podróżowanie z Yanosikiem Autostop to również alternatywa dla osób, które zawsze chciały spróbować swoich sił w „stopowaniu”, ale miały obawy przed tą formą podróżowania. Dzięki aplikacji zyskują większą pewność, że kierowca, który ich zabierze, jest wiarygodny. Dodatkowo zmniejsza się czas oczekiwania na pojazd. – Naszą siłą jest ogromna społeczność użytkowników Yanosika, którzy łącznie pobrali aplikację już prawie 1,5 miliona razy i miesięcznie przemierzają do 200 mln kilometrów polskich dróg – chwali się Adam Tychmanowicz. Dzięki tak licznej społeczności kierowców, znacznie zwiększają się szanse autostopowiczów na to, by zostać zabranym we wspólną podróż.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak w przypadku wszystkich innowacyjnych rozwiązań, również Yanosik Autostop powstał w myśl zasady, że potrzeba jest matką wynalazku. – Sam kiedyś podróżowałem na stopa i wiem, ile cierpliwości trzeba mieć stojąc przy drodze. Z kolei jako kierowca zdaję sobie sprawę, że nie każdy autostopowicz to goniący za przygodą podróżnik. Yanosik Autostop powstał, aby podróże autostopowe były łatwe i bezpieczne zarówno dla autostopowiczów, jak i kierowców – mówi Tychmanowicz.

Obsługa nowej aplikacji jest bardzo prosta – dzięki możliwości logowania się do aplikacji przez Facebooka nie ma konieczności rejestracji, a dodatkowa opcja wprowadzenia numeru telefonu zwiększa bezpieczeństwo podróży autostopem. W obliczu zbliżającej się wiosny i długiego weekendu majowego, Yanosik Autostop będzie znakomitym towarzyszem podróży. Warto go wypróbować
i przekonać się, że autostop też może wkroczyć w dobę nowoczesności.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play dla każdego użytkownika urządzenia z systemem Android. W przyszłości ma być dostępna również dla innych systemów operacyjnych.

Więcej informacji o aplikacji znajduje się na stronie: yanosik.pl/autostop.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)