Agnieszka Nieradka, absolwentka medycyny, znalazła sposób na ciekawe opowiadanie dzieciom o ludzkim organizmie. Zaczęła szyć pluszaki w kształcie… serca, wątroby, zęba, mózgu, pęcherza, tarczycy i wielu innych. Za pomocą Wspieram.to teraz zbiera środki na książeczkę dla dzieci Co masz w środku? żeby pomóc rodzicom odpowiadać na trudne, medyczne pytania.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wesoła trzustka, zmęczone jelito czy wykończony żołądek – takie pluszowe organy można dostać w Pluszektorium. Dość nietypowe maskotki to świetny pomysł nie tylko na zabawkę, ale i na edukację. Moje pluszaki okazują są przydatne, gdy trzeba wytłumaczyć dziecku, co go boli, jakie procesy zachodzą w jego wnętrznościach, dlaczego ma problemy z brzuszkiem, po objedzeniu się słodyczami. Mogą z nich korzystać i rodzice i lekarze, opiekunowie w przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych – mówi Agnieszka Nieradka.

Rodzice nie zawsze potrafią sobie poradzić z niektórymi pytaniami swoich pociech. Czy jak zjem pestkę to w brzuchu wyrośnie mi drzewo? Czy cola rozpuszcza zęby? Żeby ułatwić rodzicom odpowiedzi na takie pytanie, Agnieszka Nieradka tworzy ilustrowaną książeczkę dla dzieci pt. Co masz w środku? Prostym językiem, z dużą dawką humoru i ciekawymi ilustracjami książka będzie tłumaczyć dziecku to, czego często się obawia np. przed pójściem do lekarza. Żeby wydać książkę, autorka zbiera fundusze na platformie finansowania społecznościowego Wspieram.to. Wspierając projekt można od razu kupić wersję papierową lub e-book Co masz w środku? oraz otrzymać gadżety z Pluszektorium: tatuaże, naklejki, breloczek i maskotkę. Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na grafikę, skład, korektę i druk książeczki.

Wydanie książki Co masz w środku? można wesprzeć na platformie Wspieram.to: https://wspieram.to/1281-ksiazeczka-dla-dzieci-co-masz-w-srodku.html

MamStartup jest patronem medialnym Wspieram.to

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)