Firma Future Reality Games zapowiedziała wprowadzenie na rynek gry The ShootAR. Pozycja przeznaczona dla użytkowników smartfonów to gra z gatunku FPS wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Od ponad 8 miesięcy w Krakowie trwają intensywne prace nad pierwszą grą firmy Future Reality Games zatytułowaną The ShootAR. Produkt kierowany do użytkowników smartfonów jest oparty o technologię rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). W połączeniu z danymi dostarczanymi przez odbiornik GPS oraz elektroniczny kompas umożliwiła ona stworzenie dynamicznej, wieloosobowej gry FPS.

Na ekranie telefonu prezentowany jest obraz otoczenia rejestrowanego przez wbudowaną w smartfon kamerę, na który nakładane są obiekty generowane przez grę, takie jak aktualnie wykorzystywana broń, czujnik ruchu czy wskaźniki dostępnej amunicji. Już wkrótce możliwość odbywania potyczek w terenie i ostrzeliwania znajomych nie będzie zatem zarezerwowana tylko dla miłośników paintballa. Co istotne starcia mogą odbywać się nawet w centrach miast.

Podstawowa wersja gry zostanie udostępniona bezpłatnie. Niewielkie opłaty będą pobierane za dodatkowe wyposażenie i inne elementy zwiększające możliwości graczy. Warto podkreślić, że przewidywany jest także alternatywny sposób ich pozyskiwania. – Pracujemy nad rozwiązaniami, które umożliwią graczom uzyskiwanie korzyści w grze w formie premii za zakupy różnego rodzaju produktów i usług w rzeczywistych sklepach. Planujemy wykorzystać grę jako efektywne narzędzie marketingowe - powiedział Dariusz Żołna, prezes Future Reality Games.

The ShootAR będzie dostępny w wersjach dla użytkowników smartfonów wyposażonych w systemy iOS, Android i Bada. Producent gry nie ujawnia na obecnym etapie daty premiery. Zachęca natomiast do śledzenia strony internetowej (http://www.theshootar.com) i profilu na Facebooku, za pośrednictwem których już wkrótce będzie prowadzony nabór uczestników testów wersji beta.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)