Siedmiolatek z Londynu stworzył grę mobilną we współpracy z polskimi programistami. Dochód ze sprzedaży Greedy Ladder zostanie przeznaczony na fundację charytatywną dla dzieci.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Od dzisiaj gra Greddy Ladder jest już dostępna w wersji na iPhona i iPada. Zaprojektowana przez Dhyan’a Ruparel’a, 7-letniego ucznia Finton House School w Londynie gra mobilna Greedy Ladder została stworzona na rzecz Fundacji Szpitala Great Ormond Street.

Greedy Ladder to gra wyścigowa w której można ścigać się w sześciu miastach od Londynu aż po Nowy Jork. Idea jest bardzo prosta, należy jak najszybciej wspiąć się po drabinie. Ważne jest jednak, by w drodze na szczyt dobrze się odżywiać, np. zbierając owoce i regionalne przysmaki zamiast słodyczy.

Pomysł na grę narodził się ponad pół roku temu, kiedy Dhyan wraz z ojcem uczestniczyli w jednym z Hackathonów w Gliwicach. Pod koniec wydarzenia, Dhyan miał już zaprojektowane logo i fabułę gry. Od tego czasu wspólnie z zespołem polskich programistów pracował nad stworzeniem aplikacji mobilnej. Warto podkreślić, że młody twórca osobiście nagrał również wszystkie dzięki oraz zaprojektował firmowe naklejki i koszulki.

Grę można pobrać bezpłatnie z App Store i ścigać się za darmo po Londynie. Dochód z odblokowania dodatkowych miast: Agra, Hong Kong, Paryż czy Tokio przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Gra powstała we współpracy z gliwicką agencją Jazzy Innovations, przy udziale www.atform.pl.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)