PayLane.pl, dotychczas skupiający się na dostarczaniu globalnych płatności online, rozbudowuje swoją ofertę o rozwiązania płatności mobilnych. I nie chodzi tu o SMS Premium. Pra-premiera miała miejsce na Targach Mobilnych, gdzie po zebraniu pierwszego feedback’u PayLane rusza oficjalnie z ofertą płatności dostosowaną do użytkowników tabletów i smartfonów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Aplikacja mobilna PayLane Go!

Klienci PayLane mogą korzystać z pierwszej wersji aplikacji mobilnej na Androida PayLane Go! Umożliwia ona sprzedaż usług i produktów, w dowolnym miejscu. Telefon jest jedynym urządzeniem potrzebnym do przeprowadzenia transakcji. Sprzedawca nie potrzebuje terminala, czytnika kart itp. Cała płatność dokonywana jest w ramach aplikacji.

Jak to działa? Będąc klientem PayLane pobierasz bezpłatną aplikację PayLane Go! w Google Play. Po zalogowaniu dodajesz produkty, które chcesz sprzedać przy jej pomocy. Możesz to zrobić w każdym momencie, a ich cena może się różnić od tej, którą masz na stronie ( jest to przydatne, gdy sprzedawca chce zaoferować rabat klientowi za zakup produktu bezpośrednio od niego). W momencie sprzedaży wpisujesz dane karty klienta, on potwierdza zakup i gotowe.

Wszystkie transakcje dokonywane tą drogą można kontrolować w panelu sprzedażowym PayLane, przy jego pomocy można także wysłać klientowi fakturę za zakup dokonany za pośrednictwem telefonu. Formularz płatniczy w aplikacji jest dostępny w 4 wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Aplikacja może być przydatna szczególnie dla sprzedawców, którzy dużo podróżują i posiadają klientów także poza granicami Polski. Za korzystanie z aplikacji PayLane Go! nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Strony i sklepy w wersji mobilnej

Biznesom, które posiadają po prostu stronę lub sklep w wersji mobilnej PayLane proponuje mobilną wersję formularza płatniczego (screen). Formularz płatniczy wykrywa urządzenia na którym użytkownik dokonuje zakupu i dostosowuje do niego wygląd. Sprzedawca nie musi dodatkowo integrować systemu płatności z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów. Dla firm, które wolą by ich użytkownik na etapie płatności pozostał na stronie sklepu, PayLane proponuje integrację poprzez API. Biblioteki, przykłady zastosowania kodów zebrane zostały na stronie Developer Zone: http://devzone.paylane.pl/

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)