Stworzona w Polsce internetowa aplikacja kulinarna Cooklet zdobyła jedną z najważniejszych nagród w kulinarnym świecie – Gourmand Awards. Podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 21 maja w Pekinie przyznano jej 1. miejsce w kategorii Best Digital Cookbook. Wrocławski startup mierzył się w niej między innymi z projektami z Brazylii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Polska aplikacja Cooklet dotarła do finału 19. edycji Gourmand Awards - prestiżowego konkursu dla wydawców treści kulinarnych. Wydarzenie to od 1995 roku odbywa się równolegle z największymi na świecie targami książek kucharskich na świecie. Aplikacja nominowana była w kategorii Best Digital Cookbook, w której zajęła 1. miejsce. Wrocławski startup mierzył się w niej między innymi z projektami z Brazylii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

Zwycięstwo w konkursie Gourmand Awards w kategorii Best Digital Cookbook to dla nas bardzo cenne wyróżnienie - cieszymy się, że nasza inicjatywa, z którą wystartowaliśmy 4 lata temu zaczyna docierać do najdalszych zakątków świata. To ważna dla nas chwila nie tylko ze względu na prestiż i estymę, jaką cieszą się te nagrody wśród branży kulinarnej. Jest to także milowy krok w kierunku nawiązywania ściślejszej współpracy z wydawcami treści premium z całego świata – mówi Grzegorz Trubiłowicz, pomysłodawca i jeden z głównych autorów aplikacji i serwisu Cooklet.

Twórcy Cooklet.com to miłośnicy kuchni, którzy w 2010 roku postanowili wykorzystać swoją pasję do stworzenia biznesu technologicznego. Dziś Cooklet to cały ekosystem aplikacji kulinarnych - od platformy internetowej, po aplikacje na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS, Blackberry i Amazon Kindle. Cooklet to wirtualna przestrzeń dla fanów gotowania. Aplikacja nie tylko pozwala na zebranie wszystkich ulubionych przepisów w jednym miejscu, ale jest platformą społecznościową, która umożliwia dzielenie się opiniami na temat gotowania z innymi miłośnikami kuchni.

Cooklet ma również na swoim koncie wiele innych międzynarodowych sukcesów, w tym między nagrodę za najlepszą aplikację w systemie Adobe®AIR® przyznaną w konkursie AppCircus @ Blackberry Jam 10. Ostatnio sukces odniosła także najnowsza wersja aplikacji przygotowana na system Android, którą doceniło międzynarodowe jury Samsung Smart App Challenge 2013 for Galaxy Note przyznając jej 3. miejsce w kategorii aplikacji na tablety.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)