Nowak Holding wspólnie z należącą do niej firmą nazwa.pl rozpoczęły działania zmierzające do konsolidacji rynku hostingowego w Polsce. Głównym celem jest uporządkowanie branży i zdobycie pozycji niekwestionowanego lidera. Spółka na początek chce przeznaczyć na akwizycje ok. 50 mln zł.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Proces konsolidacji rynku hostingowego został rozpoczęty przez firmę nazwa.pl już w sierpniu 2013 r. Pierwszym krokiem było podpisanie umowy o strategicznym partnerstwie z Grupą Onet, przejęcie bazy klientów hostingowych i stworzenie marki Hosting Onet. Obecnie trwają intensywne rozmowy w tym zakresie z kilkudziesięcioma innymi podmiotami.

Wyruszyliśmy na zakupy. Naszym celem jest konsolidacja rynku hostingowego w Polsce i wzmocnienie pozycji niekwestionowanego lidera branży. Obecna sytuacja kapitałowa, daje mi pełną możliwość wpływania na kształt rynku rejestracji domen. Jako właściciel 100 proc. nazwa.pl mogę podejmować niezależne decyzje, w przeciwieństwie do innych graczy, których udziały są rozdrobnione w rękach wielu inwestorów. W tej chwili analizujemy akwizycję większych podmiotów. Równocześnie jesteśmy otwarci na propozycje mniejszych firm, które szukają inwestora – powiedział Piotr Nowak, prezes i właściciel Nowak Holding, do którego należy spółka nazwa.pl.

Przez wiele lat polski rynek domen i hostingu cechowały duże, czasem nawet dwucyfrowe wzrosty. Jednak jak podaje Eurostat już ok. 66 procent polskich przedsiębiorstw posiada stronę internetową, co świadczy o nasyceniu rynku oraz w pewnym stopniu o dojrzałości branży. Rynek wymaga coraz wyższego poziomu specjalizacji usług. Drobni gracze muszą zdecydować, czy są w stanie konkurować z dużymi firmami, które stać na inwestowanie w rozwój technologii. Czy też wolą sprzedać swój biznes i zainwestować pozyskany kapitał w nowe przedsięwzięcia.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)