Nawet o 1 mln zł będą mogli starać się pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań informatycznych współpracując z Technoparkiem Pomerania. Finansowanie nowatorskich projektów rozwijających e-usługi i produkty IT będzie możliwe dzięki funduszowi inwestycyjnemu „Red Sky Starter”. Porozumienie dotyczące współpracy w zakresie finansowania szczecińskich firm Technopark zawarł z firmą Red Sky, która stworzyła fundusz. To kolejne wsparcie w zakresie pozyskiwania środków na rozwój działalności, jakie początkującym firmom technologicznym oferuje Technopark.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Fundusz „Red Sky Starter” został stworzony w celu finansowania kreatywnych pomysłów na e-biznes. Współpraca z Technoparkiem Pomerania, który na co dzień wspiera rozwój start- upów z branży IT, ma umożliwić firmie docieranie do pomysłodawców i twórców rozwiązań technologicznych o globalnym potencjale.

Szukamy ludzi z pasją, mających niebanalne pomysły, na bazie których mogą powstać globalne produkty i usługi IT. Interesują nas rozwiązania, które mają już prototypy, aby ich pomysłodawcy mogli wykazać, że projekty można zrealizować – mówi Arkadiusz Seńko, prezes firmy Red Sky.

Twórcom najlepszych pomysłów Technopark będzie pomagał w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do zaprezentowania się przed inwestorem, tj. jak teaser inwestycyjny czy biznesplan. Ostateczną decyzję o inwestycji podejmować będzie komisja złożona z przedstawicieli parku i firmy Red Sky.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły na innowacyjne usługi i produkty do zgłaszania ich do Technoparku Pomerania. O finansowanie z funduszu ‘RS Starter’ mogą ubiegać się nie tylko firmy mające siedzibę w parku, ale wszyscy, którzy chcą tworzyć i rozwijać startupy w branży technologicznej - zachęca Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania.

Maksymalna kwota inwestycji wynosi 1 mln złotych, jednak decyzja o kwocie dofinansowania będzie każdorazowo podejmowana dla wybranych projektów na podstawie ich eksperckiej wyceny. W zamian za środki finansowe firma Red Sky będzie obejmować udziały w spółce, których ilość również zależeć będzie od rodzaju projektu (w przedziale od 15% do 49%).

Współpraca z firmą Red Sky to nie jedyne wsparcie w zakresie pozyskiwania funduszy na rozwój biznesu, jakie firmom technologicznym oferuje Technopark Pomerania - Współpracujemy również z fundacjami i inwestorami prywatnymi, a także pomagamy przedsiębiorcom pozyskiwać finansowanie ze środków europejskich. Doradzamy w wyborze unijnego programu najlepiej odpowiadającego potrzebom konkretnych firm, pomagamy w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie – wylicza Katarzyna Witkowska.

Ponadto wszystkim swoim lokatorom – zarówno nowo powstałym firmom, jak i przedsiębiorstwom już funkcjonujących na rynku - Technopark oferuje biznesowe doradztwo w postaci m.in. pomocy w skutecznym zarządzaniu firmą, wsparcia w kwestiach prawnych czy usług z zakresu marketingu i PR.

W obecnie funkcjonującym obiekcie parku swoją siedzibę ma 18 młodych firm technologicznych i 5 stowarzyszeń IT. Ponadto Technopark ma 32 lokatorów wirtualnych, którzy również korzystają z biznesowego wsparcia. Od października 2010 roku do kwietnia 2014 zawarto łącznie 70 umów z firmami – w tym 38 z lokatorami mającymi fizycznie siedzibę w parku. W 2013 roku firmy korzystające z biznesowego wsparcia Technoparku stworzyły łącznie 265 miejsc pracy. Aż 92% ze wszystkich inkubowanych przedsiębiorstw nadal funkcjonuje na rynku i rozwija swoją działalność.

Komentarze (0)