Internetowe biuro podróży Tripsta.pl znane polskim podróżującym, jako pośrednik w sprzedaży biletów lotniczych wprowadził możliwość zrobienia szybkiej rezerwacji biletów lotniczych za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej. Działania związane z rozbudową kanału sprzedaży to ukłon w stronę coraz liczniejszej grupy konsumentów dokonujących rezerwacji biletów lotniczych za pośrednictwem smartfonów lub tabletów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

W związku z coraz większą popularnością urządzeń mobilnych Tripsta.pl uruchomiła aplikację służącą do rezerwacji biletów lotniczych do dowolnych zakątków świata przez urządzenia mobilne. – Powstanie aplikacji jest odpowiedzią na potrzeby i zapotrzebowania naszych klientów. Świadczy o tym, gwałtowny wzrost zainteresowania rezerwacjami dokonywanymi drogą mobilną, który od roku 2013 wzrósł o ponad 11 proc. w zakresie rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem tabletów oraz o ponad 28 proc. rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem smartfonów – informuje Pantos Papazoglou, Mobile Product Manager z Tripsta.pl, który zarządza procesem powstania aplikacji.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Nowa aplikacja umożliwi pasażerom znaleźć i wybrać najlepsze połączenia – pod kątem szybkości ich wyszukania, jak i najkorzystniejszych cen. Przede wszystkim jednak pozwoli zarezerwować bilet za pośrednictwem telefonu w każdym miejscu i o każdej porze.

Aplikacja przygotowana przez Tripsta.pl będzie dostępna w języku polskim. Użytkownicy znajdą również jej wersję dostępną w języku angielskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, tureckim oraz rumuńskim i greckim. Zaprojektowanie darmowej aplikacji, która jest dedykowana urządzeniom z systemem operacyjnym iOS7 oraz dostosowuje się do rozmiaru ekranu urządzenia, stanowi pierwszy krok w rozwoju kanału rezerwacji mobilnych dla Tripsta.pl.

Aplikacja została zaprojektowana w oparciu o najlepsze praktyki związane z user experience. Głównym założeniem projektu było stworzenia narzędzia cechującego się prostotą i wygodą użytkowania.

Do podstawowych funkcji aplikacji należy szybkie i bezproblemowe wyszukanie oraz rezerwacja biletów lotniczych, zarówno dla tradycyjnych przewoźników, jak i dla tanich linii lotniczych. Aplikacja umożliwi użytkownikowi przede wszystkim szybkie wyszukiwanie lotu do interesującej użytkownika destynacji, jego rezerwację, a następnie uiszczenie płatności. W dalszej kolejności także zarządzanie rezerwacjami oraz ich ewentualne zmiany. Rezultaty wyszukiwań opierają się przede wszystkim na wskazanym przez użytkownika miejscu i czasie wylotu oraz jego cenie. Dzięki aplikacji możliwy jest również szybki wybór destynacji powrotnej, daty powrotu oraz doboru ilości pasażerów podczas podróży lotniczej.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w iTunes App Store od 24 lipca 2014 roku.

Aplikacja jest dedykowana urządzeniom z systemem operacyjnym iOS7 i nowszymi (ponadto kompatybilna jest z urządzeniami takimi jak: iPhone 4/4S oraz 5/5S).

Komentarze (0)