Ostatnimi czasy modne stały się aplikacje dla kierowców, wskazujące fotoradary, patrole policji itp. Kierowcy lubiący przekraczać prędkość powinni być zadowoleni. Jednak są też tacy, którzy chętnie zwolnią, aby jeździć ekologicznie i bezpiecznie – dla nich powstaje Dinegra.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dinegra to aplikacja dla kierowców ceniących sobie niski poziom spalania oraz bezpieczeństwo. Nie będzie to jednak nudna, pouczająca aplikacja, a raczej swoista motywująca forma rozrywki, dzięki której można jeździć lepiej. Za rozrywkowy charakter narzędzia będzie odpowiadać grywalizacja, a więc rywalizacja między kierowcami i pokonywanie własnych rekordów. Spalasz mało? Spalaj mniej. Dinegra to spersonalizowany doradca kierowcy, który podpowie, jak jeździć bezpiecznie i ekologicznie.

System będzie zliczał ile kierowca tankuje na przestrzeni czasu i na tej podstawie będzie dokładnie monitorował postępy w ograniczaniu spalania. Oprócz tego kierowcy będą mogli korzystać z pomocy awatara oraz e-learningu. Np. w razie konieczności zmiany opon aplikacja podpowie, jak się do tego zabrać. E-learning to także ekologia – jeśli kierowca nie wie, co wpływa na eco-driving, szkolenia e-learningowe (które każdy użytkownik będzie mógł łatwo tworzyć poprzez kreator interaktywnych e-learningów i udostępniać) powinny pomóc.

CBvatar pozwoli kontaktować się z innymi użytkownikami Dinegry, np. w celu konsultacji wyboru drogi czy w celu poinformowania o remontach i objazdach. Natomiast dzięki geolokalizacji będzie można łatwo i szybko znaleźć to, czego w danym miejscu i czasie się potrzebuje, np. stacji paliw czy posterunku policji. Wszystko dopełniał będzie przyjemny awatar, z którym będzie można rozmawiać i dzięki temu jeździć niejako w towarzystwie.

Komentarze (0)