Twórcy Red Sky, spółki rozwijającej z sukcesem kilka międzynarodowych e-biznesów (m.in. shorte.st‏, FilesTube.to), utworzyli nowy fundusz inwestycyjny, Redsky Starter. Od podobnych przedsięwzięć odróżnia go model współpracy z pomysłodawcami – fundusz zapewnia im zespół i finansowanie, które umożliwiają rozwój projektu na początkowych etapach.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Założyciele Red Sky zdecydowali się wykorzystać wieloletnie doświadczenie oraz 60 osobowy zespół spółki do wspierania nowych projektów. Fundusz Redsky Starter będzie inwestował w firmy na dwa sposoby. Pierwszy to model klasyczny, czyli wejścia kapitałowe w projekty na każdym etapie rozwoju. Drugi to model inkubacyjny, w którym pomysłodawcy otrzymują znacznie szersze wsparcie. Założycielom funduszu szczególnie zależy na przyciągnięciu określonego typu pomysłodawców – doświadczonych specjalistów, którzy dobrze znają swoją branżę i mają solidny pomysł na biznes.

Osoby takie często posiadają poważne zobowiązania życiowe, takie jak rodzina czy kredyt hipoteczny, które powstrzymują ich przed porzuceniem bezpiecznej posady i rozwijaniem startupu. Aby przekonać ich do wykonania pierwszego kroku, zapewniamy im wynagrodzenie i pomagamy skompletować zespół. Dzięki nam pomysłodawca może całkowicie skupić się nad rozwojem swojego projektu  – mówi Arkadiusz Seńko, współzałożyciel Red Sky.

Wyżej opisany model rozwoju startupu Redsky Starter przetestował już m.in. w przypadku shorte.st. Jego strony odwiedza obecnie 82 mln osób miesięcznie, a projekt stał się rentowny już po 4 miesiącach od startu. Inkubator oferuje również inne formy wsparcia przedsiębiorców. Dzięki grupie serwisów o globalnym zasięgu daje on polskim startupom możliwość dotarcia do milionów potencjalnych klientów na całym świecie. 8 lat doświadczenia w rozwijaniu międzynarodowych projektów zaowocowało również siecią kontaktów biznesowych ułatwiających nawiązywanie partnerstw i współpracy, a także wiedzą, którą przedstawiciele funduszu chcą dzielić się z przedsiębiorcami w ramach doradztwa i mentoringu.

Do inkubatora mogą zgłaszać się autorzy projektów na każdym etapie rozwoju. Ważne, aby miały one duży potencjał wzrostu i umożliwiały łatwe wprowadzanie na wiele nowych rynków.

Komentarze (0)