moovel GmbH  poinformował dzisiaj, że przejął 100% udziałów w spółce Intelligent Apps GmbH, która jest twórcą popularnej aplikacji do zamawiania taksówek – mytaxi. Jednocześnie, moovel GmbH poinformował również o przejęciu firmy RideScout LLC z siedzibą w Austin, Teksas. Wszystkie firmy będą nadal działały niezależnie i zarządzane będą ze swoich dotychczasowych lokalizacji. Poprzez to przejęcie moovel GmbH wzmacnia obecność na rynku usług mobilnych w wymiarze międzynarodowym i przyspiesza swój rozwój w kierunku globalnego gracza.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Przejmując mytaxi, spółka moovel chce przyspieszyć międzynarodową ekspansję aplikacji do zamawiania taksówek i zacieśnić współpracę obu firm we wspólnym tworzeniu nowych usług i aplikacji. Utworzona w 2009 r. mytaxi jest pierwszą na świecie aplikacją umożliwiającą bezpośrednie połączenie pomiędzy pasażerem a taksówkarzem. Z ponad dziesięcioma milionami pobrań na całym świecie, mytaxi jest liderem wśród aplikacji do zamawiania taksówek. Od początku 2012 r. spółka moovel GmbH (wówczas jako car2go Deutschland GmbH) posiadała udziały w mytaxi.

Z radością witamy mytaxi oraz RideScout w rodzinie moovel – mówi Robert Henrich, CEO moovel GmbH. Przejmując mytaxi i RideScout inwestujemy w dalszy rozwój usług mobilnych w miastach w Europie, Ameryce Północnej i innych częściach świata. Wspólnie chcemy wzmacniać pozycję lidera w skali międzynarodowej i pozostać w roli pioniera usług mobilnych, oferując rozwiązania ułatwiające transport w mieście. 

Platforma mobilna moovel już dziś umożliwia klientom porównywanie pod względem ceny i czasu jazdy różnych usług transportu, takich jak wynajem samochodu car2go, komunikacji miejskiej, taksówki czy wynajem roweru.  Platforma znajduje przy tym zastosowanie nie tylko wśród użytkowników indywidualnych, lecz również pracowników firm – optymalizuje klasyczny sposób planowania przejazdów. Od lutego 2013 z platformą mobilną moovel zintegrowana jest także aplikacja mytaxi. Zależna od moovel firma car2go rozwija się szybko, a jej celem jest pozycja światowego lidera wśród dostawców samochodów do wynajmu w modelu „carsharing”. Aktualnie działa w 26 miastach i posiada ponad 800.000 klientów, którzy korzystają z biało-niebieskich samochodów smart fortwo. mytaxi jest drugą po car2go zintegrowaną usługą, tzn. klienci mogą zamawiać w jednej aplikacji zarówno samochody car2go, jak i taksówki, bezpośrednio przez aplikację moovel. 

Chcemy uprościć usługi mobilne w transporcie miejskim tak bardzo, jak to tylko możliwe. Dlatego konsekwentnie rozbudowujemy ofertę usług w skali międzynarodowej – w przyszłości włącznie z zamawianiem i płatnościami bezgotówkowymi dla wszystkich usług transportowych w mieście – wyjaśnia Robert Henrich, CEO moovel GmbH, i uzupełnia w odniesieniu do branży taksówkarskiej – Przejęcie mytaxi, oraz posiadane już udziały w szybko rosnącym systemie zamawiania limuzyn Blacklane, nie są skierowane przeciw legalnej działalności taksówkarzy z licencją. Wręcz przeciwnie, chcielibyśmy zaprosić branżę taksówkową do ścisłej i partnerskiej współpracy z moovel oraz mytaxi, by wspólnie wykorzystać szanse, które daje Internet w urządzeniach mobilnych. Z tego względu, w najbliższych miesiącach będziemy się starali zacieśniać współpracę z branżą taksówkową.

Jan-Niclaus Mewes i Sven Johannes Külper, założyciele mytaxi, nie kryją zadowolenia z przejęcia przez moovel. Umożliwi to jeszcze szybszy rozwój mytaxi w dotychczasowych i nowych miastach.

Komentarze (0)