Kontomierz.pl wprowadza obsługę rachunków maklerskich, konsekwentnie realizując tym samym cel projektu, jakim jest prezentowanie jak najbardziej kompletnej, całościowej wiedzy o stanie finansów swoich użytkowników.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Obecnie Kontomierz zapewnia automatyczny import danych z rachunku w mBanku lub Multibanku. Przedstawia całkowitą wartość portfela, jak również listę i szczegółowy podgląd posiadanych walorów. Twórcy aplikacji zapowiadają wprowadzenie obsługi rachunków w kolejnych biurach maklerskich w ciągu najbliższych tygodni.

W zestawieniu „ROI” można zobaczyć, jakie efekty przyniosły przeprowadzane transakcje. Zyski i straty z inwestycji przedstawiono w wartościach procentowych oraz nominalnych, tak aby dać pełny obraz zmian w portfelu. Wszystkie te informacje można również śledzić na wykresach, które przedstawiają tendencję dla danej akcji, zmiany jej nominalnej wartości, oraz pełną listę dokonanych na niej transakcji, z uwzględnieniem takich informacji jak zapłacone prowizje.

Oprócz śledzenia wartości akcji, Kontomierz umożliwia również porównanie zachowań danego waloru z popularnymi benchmarkami – indeksami WIG, WIG20, MWIG40, SWIG80, czy WIG20SHORT oraz pozwala na zapoznanie się z wykresami przedstawiającymi efektywność inwestycji w czasie.

- Sami inwestując na giełdzie dobrze wiemy, jak ważny jest dostęp do najważniejszych danych: zwrotu z inwestycji w czasie, kosztach zakupu i sprzedaży, porównania wyników własnego portfela z rynkiem – komentuje Marcin Truszel, prezes zarządu Kontomierz.pl. - Teraz informacje dotyczące zysków oraz kosztów inwestowania na giełdzie zostaną w maksymalnie prosty sposób przedstawione w Kontomierzu.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)