MyBaze.com – międzynarodowa platforma designu zrzeszająca wyselekcjonowane marki – zamknęła kolejną rundę inwestycyjną, pozyskując prawie 5 mln zł od MCI S.A., Zernike Meta – Ventures i prywatnych inwestorów. Środki te przeznaczy na dalszy rozwój oraz zagraniczną ekspansję.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

MyBaze.com to międzynarodowa platforma designu, na której można kupić unikatowe produkty bezpośrednio od projektantów. MyBaze.com z jednej strony umożliwia młodym markom promocję ich produktów, udziela wsparcia w zakresie sprzedaży i obsługi marketingowej, a z drugiej strony oferuje swoim użytkownikom wyjątkowe produkty z dziedziny designu, a także mody i sztuki.

– Nasi klienci to osoby o wyrobionym zmyśle estetycznym, poszukujące niebanalnych przedmiotów, które sprawią, że ich otoczenie będzie się wyróżniać na tle masowej produkcji - tłumaczy Duc Vu Hoang, współzałożyciel i prezes MyBaze.com. Platforma powstała w połowie 2013 roku i cały czas powiększa portfolio marek i projektantów, z którymi współpracuje. Aktualnie na MyBaze.com można znaleźć ponad 2 tys. twórców oraz przeszło 25 tys. produktów.

W tej chwili intensywnie pozyskujemy nowych polskich oraz zagranicznych projektantów i tym samym cały czas poszerzamy naszą ofertę̨ produktową. Liczba klientów i transakcji wzrasta w tempie ponad 20 proc. miesięcznie. Potencjał rozwoju naszej platformy jest więc ogromny, zwłaszcza w krajach skandynawskich i w Europie Zachodniej, gdzie kupowanie designu i mody bezpośrednio od projektantów cieszy się dużym zainteresowaniem. Naszym celem na 2015 rok jest rozwój marki w Polsce i poza jej granicami oraz pozyskanie kolejnej rundy inwestycyjnej umożliwiającej dalszą zagraniczną ekspansję – dodaje twórca MyBaze.com.

We wrześniu 2014 r. MyBaze.com zakończył drugą rundę finansowania pozyskując prawie 5 mln zł na dalszy globalny rozwój platformy m.in. od Internet Ventures FIZ, funduszu z Grupy MCI Management, a także Meta Ingenium, funduszu z grupy Zernike MetaVentures. Obecnie MyBaze.com osiąga przychody głownie z prowizji ze sprzedaży produktów oferowanych na platformie. Planuje jednak wprowadzać kolejne źródła monetyzacji, m.in. profesjonalne wsparcie artystów i projektantów w zakresie pozyskiwania finansowania na realizację własnych projektów. Platforma działa w wersji polskiej i angielskiej oraz umożliwia dokonywanie zakupów w sześciu walutach.

Komentarze (0)