Pierwszy polski internetowy klub zakupowy Home & Living pozyskał wsparcie kapitałowe funduszu z grupy KFK. Tomasz Dalach i Marcin Mikołajczyk – twórcy Houzee.pl, a niegdyś współzałożyciele i zarządzający serwisem Gruper.pl w okresie jego największej świetności - pozyskali w ramach ich nowego projektu inwestora - Experior Venture Fund, który zapewnia środki na rozwój firmom, które osiągnęły sukces komercyjny i mają perspektywę znaczących wzrostów na ryku.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Transakcja została zrealizowana na przełomie września i października b.r. i środki już znajdują się na koncie Houzee.pl. Zostaną przeznaczone na dalszy rozwój pierwszego rodzimego portalu oferującego wyselekcjonowane przez stylistów i projektantów artykuły wyposażenia wnętrz ze znacznymi rabatami. 

Przeprowadziliśmy gruntowną analizę inwestycyjną Houzee.pl i jesteśmy przekonani, że to projekt z ogromnym potencjałem biznesowym, o zdrowych podstawach i efektywnie zarządzany przez sprawny i doświadczony zespół. To dobre uzupełnienie naszego portfela inwestycyjnego – mówi Kinga Stanisławska, partner zarządzający Experior Venture Fund.

W ciągu pierwszego roku działalności serwis odnotował sześciokrotny wzrost przychodów i liczby użytkowników, stale powiększając również portfolio dostępnych produktów. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój oferty, realizację strategii marketingowej i narzędzia wzmacniające profesjonalną obsługę klienta. 

Dzięki wsparciu funduszu Houzee.pl będzie mógł wejść w nową, dużo bardziej intensywną fazę rozwoju. Przez rok budowaliśmy struktury firmy i zadbaliśmy o solidne fundamenty. Teraz czas na aktywne zdobywanie rynku – mówi Tomasz Dalach, który 1 października objął stanowisko prezesa zarządu spółki. – Przewidujemy, że w ciągu najbliższych dwóch lat możemy pozyskać kilkaset tysięcy użytkowników

Houzee.pl działa na zasadzie klubu zakupowego. To formuła bardzo popularna w krajach zachodnich. Konsumenci oczekują zniżek i atrakcyjnych propozycji, nie chcą już jednak uczestniczyć w masowej sprzedaży. Dobrze działający klub zapewnia im nie tylko atrakcyjne oferty, ale także pomaga dokonywać wyborów, dostarcza inspiracji i daje poczucie elitarności. Houzee.pl to pierwszy rodzimy portal Home&Living, który został stworzony z myślą o potrzebach polskich odbiorców i ich specyficznych gustach. Co tydzień w serwisie prezentowanych jest kolejnych kilkaset produktów pogrupowanych w kategorie tematyczne. Ideą portalu jest inspirowanie członków klubu do stosowania nowych rozwiązań i tworzenia ciekawych aranżacji. Serwis oferuje produkty dla domu i mieszkania - od drobiazgów ożywiających wnętrza (typu poduszki, wazony, obrazy) poprzez unikatowe sprzęty codzienne (np. sztućce, porcelanę) aż do mebli.

Komentarze (0)