Jak wynika z badań TNS Polska przeprowadzonych na zlecenie Ergo Hestii w 2013 r., jedynie 27 procent właścicieli samochodów, spośród 25 milionów decyduje się na ubezpieczenie Autocasco. Oznacza to, że po kolizji z własnej winy, aż 7 na 10 kierowców może liczyć wyłącznie na siebie. Aplikacja HOLLO pozwala wezwać pomoc drogową w dowolny miejscu i czasie. Nie wymaga od użytkowników, aby posiadali ubezpieczenie czy płacili abonament. 

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

 

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Platforma mobilna HOLLO, łączy firmy świadczące usługi assistance oraz kierowców. Jedyny taki system na świecie wykorzystuje aplikacje mobilne dla klientów, usługodawców oraz firm świadczących usługi assistance. W aplikacjach wykorzystano system GPS, który ułatwia zlokalizowanie klienta, nawet gdy nie jest w stanie podać dokładnego adresu, oraz pozwala śledzić trasę dojazdu pomocy drogowej i obliczać czas dotarcia na miejsce.

Skaner QR Code ogranicza formalności związane z rejestracją klientów do sfotografowania kodu z dowodu rejestracyjnego auta. Pozyskane w ten sposób informacje dodatkowo ułatwiają wybór właściwej usługi, ponieważ nie każdy holownik posiada takie same możliwości i wyposażenie. Moduł płatności mobilnych PayPal pozwala rozliczyć koszty związane z realizacją usługi nawet gdy kierowca nie dysponuje gotówką.

- System wzbudził ogromne zainteresowanie firm świadczących usługi pomocy drogowej. Pierwsze z nich zostały już zintegrowane, a kolejne stoją w kolejce - mówi Wiktor Mulić, Kierownik Projektu. Właściciel systemu nie wyklucza, że może on zostać udostępniony dla klientów firm ubezpieczeniowych, aby podnieść jakość obsługi klienta i usprawnić proces rozliczenia z usługodawcami.

System HOLLO został tak przygotowany, aby uwzględnić możliwość wymiany informacji niezbędnych do rozliczenia usług pomocy drogowej poprzez firmę ubezpieczeniową. Stanowi doskonałe, mobilne rozszerzenie pakietu AC. Za uruchomienie i rozwój aplikacji odpowiada Omega Code, która specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań mobilnych dla biznesu i znana jest dzięki aplikacjom mobilnym dla firm z sektora finansowego.

Komentarze (0)