Napisanie nawet najmniejszej aplikacji wymaga ciągłego przełączania się między dziesiątkami różnych programów? Konfiguracja i utrzymanie środowiska pracy programisty wymaga mnóstwa czasu i pieniędzy? W swojej pracy poświęcasz większość czasu na wszystko, tylko nie programowanie? Jeżeli tak, to myślisz podobnie jak twórcy NeptunIDE, zintegrowanego środowiska deweloperskiego uruchamianego w przeglądarce internetowej.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Od poniedziałku 4. lipca można zapisać się na darmową wersję beta programu. Kierowany przede wszystkim do programistów PHP projekt łączy dostępne narzędzia w spójną całość, pozwalając na pracę z dowolnego miejsca i z dowolnego komputera z dostępem do internetu.

- Pomysł na projekt zrodził się z naszych własnych potrzeb; w codziennej pracy bardzo dotkliwie odczuwaliśmy braki istniejących narzędzi i problemy z ich integracją. W najbliższym czasie będziemy rozwijać go w ramach Global Startup Challenge 2011, a na początku sierpnia planujemy uruchomienie zamkniętych beta-testów - mówi Jakub Laskowski, pomysłodawca projektu. - Uczestnicy beta-testów, poza możliwością sprawdzenia projektu jako jedni z pierwszych, otrzymają 50% zniżki na gotowy produkt, a ci, którzy zgłoszą najbardziej wartościowe uwagi, otrzymają darmową licencję na program.

NeptunIDE wyróżnia się przede wszystkim wysokim poziomem integracji z używanymi przez programistów narzędziami takimi jak debuggery, systemy kontroli wersji, narzędzia do przeprowadzania testów jednostkowych czy ciągłej integracji. Ponadto, dzięki pracy w modelu SaaS, wszystko to działa od razu bez potrzeby żmudnej konfiguracji. Dodatkowo, polskie IDE stawia na dedykowane wsparcie popularnych frameworków PHP - na początek bardzo łatwego i posiadającego duże możliwości CakePHP, a także na automatyczne zarządzanie aktualizacjami zewnętrznych bibliotek.

Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie projektu dostępnej pod adresem http://www.neptunide.com, na której można także zapisać się do beta-testów.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)