hub:raum Kraków, Centrum Innowacyjności dla regionu Europy Środkowo- Wschodniej stworzone przez Deutsche Telekom Group, zainwestuje w rumuński startup DeviceHub – serwis komunikacyjny w chmurze dla Internetu rzeczy (Internet of Things). Zespół otrzyma finansowanie na rozwój projektu, wsparcie mentorów hub:raum Krakow oraz dostęp do 150 milionów klientów Grupy Deutsche Telekom w całej Europie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Rumuński startup DeviceHub.net został zwycięzcą 3. edycji turbo akceleratora WARP w grudniu 2014 roku, wyróżniając się spośród wielu projektów z innych krajów europejskich. W wyniku dalszych rozmów dotyczących potencjalnej inwestycji, zespół został zaproszony do programu inkubacyjnego. Projekt otrzyma finansowanie w wysokości 80 000 euro, darmową przestrzeń coworkingową i możliwość bezpośredniej pracy z mentorami, którzy będą wspierać zespół na każdym etapie rozwoju przedsięwzięcia. Co więcej, poprzez współpracę z hub:raum Krakow DeviceHub.net zyska dostęp do ekspertów Deutsche Telekom i ich wiedzy, bazy 150 milionów klientów Grupy w Europie, a także możliwość współpracy marketingowej czy włączenia rozwiązania do oferty lokalnych telekomów.

DeviceHub.net jest serwisem komunikacyjnym w chmurze dla Internetu rzeczy, który pozwala użytkownikom (indywidualnym twórcom i firmom) w łatwy sposób tworzyć serwisy oparte na idei Internetu rzeczy, połączyć urządzenia z dostępem do Internetu, analizować przesyłane przez nie dane i zdalnie nimi sterować. W praktyce jest to platforma IoT, która umożliwia zbieranie danych i zdalne sterowanie urządzeniami. Platforma DeviceHub.net może być zintegrowana z każdym rodzajem urządzeń i została stworzona szczególnie z myślą o obszarze smart meteringu, zarządzania flotą, przemyśle medycznym, automatyce domowej, twórcach IoT, branży motoryzacyjnej czy urządzeniach z kategorii wearables.

- Globalny trend Internetu rzeczy zyskuje na znaczeniu. Tym bardziej cieszę się, że mamy na pokładzie taki startup jak DeviceHub.net. To bardzo obiecujący projekt i jestem pod wrażeniem pracy, którą zespół wykonał do tej pory. Jestem przekonany, że ich pasja i umiejętności w połączeniu z doświadczeniem i zasobami Deutsche Telekom, spowodują, że wkrótce osiągnie on komercyjny sukces - mówi Jakub Probola, Head of hub:raum Kraków. - Jest nam bardzo miło ogłosić podpisanie umowy inwestycyjnej z hub:raum Krakow, inkubatorem Deutsche Telekom. Cieszymy się, że w zeszłym roku mogliśmy brać udział w WARP. Ta współpraca jest wielką szansą na rozwój dla całej społeczności skupionej wokół DeviceHub.net i solidną podstawą do tego, abyśmy stali się naturalną platformą dla projektów z obszaru Internetu rzeczy- mówi Ionut Cotoi, CEO DeviceHub.net.

Ogłoszona inwestycja to kolejny krok hub:raum Krakow podjęty w ramach wsparcia innowacyjnych projektów z dziedziny internetu rzeczy. Niedawno, podczas Mobile World Congress, Centrum Innowacyjności ogłosiło rozpoczęcie Challenge Up! - akceleratora dla startupów działających w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) bazujących na idei internetu rzeczy – wspólnej inicjatywy Cisco, Deutsche Telekom oraz Intela. 

Komentarze (0)