Beijing Autothink Technology będzie wydawcą Real Boxing na terenie Chin, Tajwanu, Hong Kongu i Makao. Dzięki umowie, gra Vivid Games trafi do chińskich posiadaczy urządzeń z system Android, do których dotychczas nie miała dostępu. Liczba użytkowników Androida w Chinach pod koniec 2014 roku szacowana była na 386 milionów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. picjumbo.com

- To dla nas bardzo ważna umowa, z tego względu, że w Chinach nie funkcjonuje sklep Google Play i dotychczas nie mieliśmy możliwości dotarcia do wielomilionowej rzeszy użytkowników systemu Android. W Chinach dystrybucja aplikacji odbywa się przez kilkaset lokalnych kanałów sprzedaży. Umowa zapewni nam dostęp do najważniejszych z nich. Nasz partner zajmie się również przystosowaniem wersji Real Boxing do wymogów rynku chińskiego- podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Beijing Autothink Technology (funkcjonujący w Chinach pod nazwą XiaoAao), specjalizuje się publikowaniu aplikacji mobilnych. Zarządzana przez firmę platforma (XiaoAo Store), dystrybuuje androidowe aplikacje w ponad 200 kanałach sprzedaży. Najważniejszymi do których trafi Real Boxing to m.in. giganci telekomunikacyjni: China Telecom, China Mobile oraz China Unicom, jak również największy sklep internetowy Quihoo 360. W XiaoAo Store zarejestrowanych jest ponad 60 milionów aktywnych użytkowników.

- Beijing Autothink Technology ma ponad 10 letnie doświadczenie w publikacji i marketingu gier elektronicznych i znajduje się w czołówce chińskich wydawców gier. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że rynek chiński jest obecnie największym odbiorcą smartphonów na świecie, współpraca z naszym lokalnym partnerem daje nam wprost nieograniczone możliwości- zauważa Michał Michalczenia, Bussiness Developer Vivid Games. Jest to jedna z wielu negocjowanych przez nas umów w Azji, kluczowym regionie dla naszego dalszego rozwoju- kontynuuje Michalczenia.

O spółce:

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją najwyższej jakości gier na telefony Smartphone i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit Real Boxing. W połowie 2014 roku miała miejsce premiera kolejnej dużej marki- Godfire: Rise of Prometheus. W czerwcu 2012 r. Vivid Games S.A. z powodzeniem zadebiutował na rynku NewConnect. W 2014 r. przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 14,9 mln zł (wzrost o 85%), spółka wypracowała 2,7 mln zł zysku netto (wzrost o 268%). Wskaźnik EBITDA wyniósł 3,9 mln zł.

Komentarze (0)