Wystartowała rekrutacja do pierwszej warszawskiej edycji 3 Day Startup. Dzięki inicjatywie członków Studenckiego Koła Naukowego Biznesu działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, entuzjaści startupowego środowiska już teraz mogą zgłaszać się do programu, który zyskał uznanie na najlepszych uniwersytetach świata m.in. Harvard, MIT, UCLA, WHU.fot. picjumbo.com

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

3DS został zapoczątkowany w 2008 r. na University of Texas. Inicjatywa dotychczas cieszyła się popularnością głównie w Stanach oraz Europie Zachodniej. Dzięki licencji pozyskanej przez SKN Biznesu SGH, po raz pierwszy zagości w Europie Środkowo-Wschodniej.

W dniach 9-11 maja 2015 roku w murach SGH w Warszawie 40 osób wybranych na drodze dwuetapowej rekrutacji spotka się na 72 godziny, by stworzyć i opracować pomysły na innowacyjny start-up. Projekt 3 Day Startup Warsaw ma na celu integrację osób związanych ze środowiskiem startupowym, popularyzację przedsiębiorczości i innowacyjności, a także nowych technologii. Dzięki programowi Microsoft BizSpark uczestnicy zyskają dostęp do nowoczesnego pakietu narzędzi, z którego korzysta około 100 000 start-upów z ponad 165 krajów świata.

3 Day Startup to przede wszystkim ekstremalna przygoda z przedsiębiorczością, która zbliży młodych ludzi do wcielenia swoich pomysłów na biznes w życie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że opracowanie modelu biznesowego w ciągu 72 godzin to spore wyzwanie, dlatego chcemy zapewnić uczestnikom pełnowartościowe wsparcie. Oprócz profesjonalnego zaplecza technicznego, zadbaliśmy także o pomoc merytoryczną - podkreśla Marcin Matyja, koordynator 3DS Warsaw.

Wśród mentorów znajdą się między innymi Marcin Kurek z Protos Venture Capital, Sławomir Lachowski (twórca mBanku), Piotr Ziewiec z DocPlanner. Ponadto podczas finalnej prezentacji pomysłów obecni będą przedstawiciele funduszy venture capital przez co uczestnicy uzyskają możliwość pozyskania finansowania dla powstałych podczas warszawskiego 3DSa start-upów.

3 Day Startup Warsaw jest tylko częścią szerokiej inicjatywy Let’s Start Up! 2015 podejmowanej przez SKN Biznesu SGH. W ramach LSU! 2015 odbywa się 5 innych wydarzeń o tematyce startupowej, w tym licencjonowany Dragons’ Den.

Formularz rekrutacyjny do 3 Day Startup dostępny jest do 24 kwietnia pod adresem: http://sgh.3daystartup.org/. Od uczestników wymagane jest jedynie doświadczenie w jednej z dziedzin: IT, Business, Design&Culture, Science …oraz chęć do działania.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze (0)