„Prowadzenie biznesu jest jak roller coster. Cały czas trzeba uważać, żeby nie wypaść” – twierdzi Bartek Gola współtwórca kilkudziesięciu startupów technologicznych. Jak wsiąść do wagonika z napisem startup i nie wypaść na pierwszym zakręcie będzie można dowiedzieć się podczas konferencji „Startup z przyszłością”.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Niedawno prestiżowy magazyn Forbes wskazywał inwestorom Polskę jako jeden z siedmiu europejskich krajów, w którym warto śledzić nowe przyszłościowe firmy. Mimo tak znakomitej rekomendacji nad Wisłą zaledwie jeden na dziesięć startupów udaje się przekształcić w dochodowe przedsiębiorstwo. Nawet 90 proc. z nich nigdy nie zacznie przynosić zysków. Skąd ten rozdźwięk? Śmiałym i wizjonerskim pomysłom do spełnienia brakuje ważnego składnika – biznesowego doświadczenia, umiejętności prezentacji i sprzedaży innowacyjnych idei, zdolności promocyjnych i oczywiście finansowania, a o to, bez umiejętnego budowania relacji z inwestorami jest najtrudniej.

„Startup z przyszłością”. Wizja i doświadczenie

Konferencja „Startup z przyszłością” zorganizowana przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów, która odbędzie się 15 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ma ambicje zaprezentowania „biznesowego abc” początkującym przedsiębiorcom, którzy już dziś marzą o globalnej ekspansji. Do udziału zaproszono przedstawicieli świata biznesu i ludzi, którzy starując z poziomu stratup wynieśli swoje pomysł na poziom globalnego rynku. Bartek Gola ze SpeedUP Group przedsiębiorca i innowator, Wiktor Schmidt, którego firma programistyczna Netguru obsługuje podmioty z wielu krajów Europy czy Michał Brański z Grupy Wirtualna Polska to tylko niektóre z osób, które będą dzieliły się swoją wiedzą z uczestnikami konferencji. Ci ostatni będą mieli szansę skorzystać z doświadczeń osób, które przetarły startupowy szlak i wiedzą, jakie pułapki czyhają na przyszłych przedsiębiorców.

Pod patronatem Ministra Gospodarki

Konferencja „Startup z przyszłością” daje uczestnikom również okazję do spotkania z osobami związanymi ze światem finansów i polityki. Wydarzenie patronatem objęło Ministerstwo Gospodarki, a wykład inauguracyjny wygłosi wicepremier Janusz Piechociński. Konferencja odbędzie się już 19 maja 2015 roku w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, możliwy po wcześniejszej rejestracji na stronie wydarzenia.

Rozwój, finansowanie i pułapki 

Prelegenci zaproszeni do udziału będą poruszali się wśród trzech kluczowych dla każdego startupu obszarów tematycznych: rozpoczęcia działalności, pozyskania finansowani i unikania pułapek biznesowych. Ewa Jakubczyk – Cały założycielka i prezeska PKS Consultants oraz członek KiBR powie, jak zmienić wizję w realny biznesplan. Uczestnicy będą mogli spotkać się m.in. z Michałem Brańskim, który zajmuje się rozwojem i promocją produktu w Grupie Wirtualna Polska. Konferencja jest szansą na spotkanie z ludźmi, którzy mają na swoim koncie udział nawet w kilkudziesięciu startupach technologicznych. A to nie tylko szansa na poznanie udanych biznesów od kuchni, ale również wiedza o pułapkach i przyczynach niepowodzeń startupów. Arkadiusz Hajduk prezes firmy Transparent Data wskaże, jakie zagrożenia czyhają na przyszłych przedsiębiorców. Oprócz wspomnianych osób na konferencji pojawi się kilkadziesiąt osób ze świata startupów i biznesu.

Komentarze (0)