MYLED – lider nośników LED na rynku DOOH (Digital Out-of-Home) pozyskał milion złotych finansowania od funduszu Inovo. Pozyskane środki pozwolą spółce rozbudować platformę integrującą nośniki indoorowe, rozwinąć nowe funkcjonalności oraz interaktywne narzędzie dla media plannerów, zwiększyć zespół sprzedaży, a w dalszej perspektywie realizować plany ekspansji zagranicznej.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. materiały prasowe

To druga runda inwestycji. Wcześniej w spółkę zainwestował fundusz KnowledgeHub, który inwestuje w projekty związane z rynkiem reklamowo-mediowym, skupiając na zasadzie synergii spółki i ekspertów Digital Marketingu. Tą inwestycją Inovo uzyskał pakiet mniejszościowy w firmie.

Spółka MYLED stworzyła i rozwinęła platformę, która pozwala konsolidować rynek elektronicznych nośników reklamowych zarówno na rynku Indoor, jak i Outdoor. Ekrany LED zintegrowane są z platformą internetową do realizowania i zarządzania kampaniami reklamowymi w czasie rzeczywistym, która jest dostosowana do potrzeb domów mediowych i agencji reklamowych. Takich standardów dotychczas nie byli w stanie spełnić pojedynczy właściciele nośników LED, przez co nie mogli liczyć na udział w ogólnokrajowych kampaniach. MYLED konsoliduje właścicieli ekranów, umożliwiając im udział w większej grupie zakupowej.

Internetowa platforma MYLED pozwala użytkownikom na samodzielne planowanie, realizację i modyfikację kampanii w czasie rzeczywistym. Mogą oni online wgrać własny spot, ustalić czas jego emisji, dobrać standard i lokalizację nośników oraz automatycznie wygenerować raport podsumowujący kampanię. Przed pojawieniem się MYLED nośniki LED były wykorzystywane głównie przez lokalnych reklamodawców. Problem rozproszenia nośników utrudniał bowiem wykorzystanie ich w ogólnopolskich projektach reklamowych. Teraz wystarczy połączenie z internetem i dostęp do platformy, żeby przeprowadzić kampanię reklamową na nośnikach w całym kraju.

- Rynek DOOH prężnie się rozwija – rośnie średnio 40 procent rocznie, a MYLED jest zdecydowanym liderem w tym obszarze na polskim rynku, dlatego zdecydowaliśmy się na tę inwestycję. Spółka obsługuje 442 ekrany LED z około 500 ekranów w Polsce – tłumaczy Tomasz Swieboda, prezes funduszu Inovo. - Naszym wspólnym celem jest zbudowanie silnego gracza, który będzie łakomym kąskiem dla firm konsolidujących rynek branży reklamowej – dodaje Swieboda.

- Środki pozyskane od Inovo pozwolą nam przede wszystkim zwiększyć sprzedaż, tak aby w pełni wykorzystać potencjał nośników, rozszerzyć działalność na rynek ekranów Indoor, a dzięki temu zwiększyć skalę oferowanych kampanii, a także rozszerzyć funkcjonalność platformy. Chcemy, aby spółka w 2016 – 2017 weszła na rynki zagraniczne i tam rozwijała się równie dynamicznie – wyjaśnia Grzegorz Śliwa, CEO MYLED.

- W ciągu ostatniego roku spółka bardzo się rozwinęła. W 2014 roku MYLED odnotował kilkukrotny wzrost przychodów w stosunku do roku poprzedniego. Czas na drugą rundę finansowania. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z funduszem Inovo uda się umocnić pozycję lidera na rynku i zrealizować kolejne ambitne plany – mówi Marcin Woźniak, prezes Funduszu KnowledgeHub, który wsparł MYLED w 2014 roku.

Komentarze (0)