Już 15-go maja w Poznaniu niecodzienne wydarzenie. Na wzór Berlina, w stolicy Wielkopolski odbędzie się safary. Obędzie się jednak - przynajmniej oficjalnie - bez wizyty w poznańskim Zoo.

Za to swoje biura otwierają najlepsze poznańskie startupy (młodzi przedsiębiorcy prowadzący firmy oparte o nowe technologie), które już zdążyły namieszać na międzynarodowym rynku. Podzielą się wiedzą, doświadczeniem, a niektórzy będą bardzo intensywnie rozglądać się  za nowymi pracownikami.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

O co chodzi w Startup Safary? “Wydarzenie bardziej będzie przypominać tak popularną w naszym mieście noc muzeów, ale zamiast odwiedzać po ciemku muzea, przez cały dzień będziemy odwiedzać startupowe biura. Chodzi o to, żeby podzielić się wiedzą, nawiązać nowe kontakty i pokazać jak faktycznie funkcjonują młodzi przedsiębiorcy. Liczymy, że dzięki temu grono poznańskich startupów powiększy się o kolejne firmy” - mówi Marcin Fejfer, jeden z organizatorów Safary, na co dzień w SpeedUp Venture Capital Group.

Pierwsza edycja Startup Safary odbyła się w 2013 roku w Berlinie. Co ciekawe, inicjatorem całego zamieszania jest Polak, Maciej Laskus, który wokół swojej idei zbudował międzynarodowy zespół. Safary do tej pory odbyło się w takich miastach jak czeska Praga, niemiecka Kolonia czy greckie Ateny. W pierwszej i jak dotąd jedynej edycji Safary w Poznaniu (2013), wzięło udział prawie setka osób (startupów, studentów poznańskich uczelni, przedstawicieli inkubatorów i akceleratorów oraz gości z innych miast, w tym inwestorów, poszukujących nowych projektów, w które mogliby włożyć pieniądze. Co ciekawe, do 7-go maja trwa Startup Safary Berlin, na którym - do Poznania -  zostaną zaproszeni uczestnicy tamtejszej edycji. “Staramy się ściągnąć jak najwięcej gości z Berlina, który dla tej części Europy wyrasta na startupową mekkę. Korzystamy z tego, że jesteśmy bardzo blisko. Zapraszamy firmy, inwestorów i najlepsze praktyki - choćby dlatego warto do nas dołączyć 15-go maja” - kontynuuje Fejfer. 

Uczestnicy poznańskiego safari będą mieli okazję odwiedzić najbardziej interesujące miejsca na startupowej mapie miasta: siedzibę Netguru, Unit9, Omni3D, WhallaLabs, Qpony czy Usability Tools oraz Business Link Poznań czy CoWalski Aleja Inspiracji. “Każdy z poznańskich startupów podzieli się wiedzą i doświadczeniem. Zaprosiliśmy najlepszych ekspertów od projektowania aplikacji, sprzedaży i marketingu, etc. Dzięki temu uczestnicy - zarówno studenci, jak i osoby już aktywne zawodowo, będą mieć dostęp do unikatowej wiedzy i doświadczenia. Dzień skończymy imprezą, na którą zapraszamy wszystkich uczestników i gości.” - kontynuuj Paulina Skrzypińska, jedna z organizatorek. Warto! 

Szczegóły wydarzenia: https://suspoznan.attendease.com/. Uwaga: ilość miejsc ograniczona. 

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze (0)