O ponad 211% wzrósł zysk netto Vivid Games w pierwszym kwartale 2015 r. To drugi najlepszy wynik w historii spółki. Jeszcze w tym roku Vivid Games zamierza przeprowadzić publiczną emisję akcji i przenieść notowania akcji główny parkiet GPW.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,95 mln zł, Vivid Games wypracował w pierwszym kwartale 2015 r. 1,16 mln zł zysku netto (wzrost o 211,5%). Zysk operacyjny zwiększył się do 1,43 mln zł (wzrost o 245%). - Mimo że dla branży I kwartał to najmniej owocny okres w roku, udało nam się osiągnąć rekordowy wynik netto, który stanowi już prawie połowę całego ubiegłorocznego zysku spółki. Rosnące wpływy ze sprzedaży to efekt skutecznej transformacji naszych produktów do modelu Free2Play - podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Kwartalny zysk netto bydgoskiego developera był tylko o 3 tys. zł niższy niż rekordowy IV kwartał 2014 r. (najwyższy w całej historii spółki). Jeśli chodzi o sprzedaż, dotychczas lepszy był również tylko ostatni kwartał ubiegłego roku. - Coraz lepsza monetyzacja i rozpoznawalność Real Boxing, który trafił już do kilkudziesięciu milionów graczy na całym świecie, pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć zarówno na kolejne kwartały, jak i premierę Real Boxing 2 - dodaje Kościelny.

Dopiero Real Boxing 2, zaprojektowany w pełni i od podstaw w modelu Free2Play pozwoli w pełni wykorzystać tkwiący w nim potencjał. - Oficjalna kampania promocyjna nowej gry wystartuje na największych branżowych targach Gamescom w Kolonii - zapowiada prezes. Kolejnym tytułami które opuszczą stajnię bydgoskiej spółki będą Street Fighting oraz Real Casino. - Na intensyfikacje skali działalności oraz potencjalne inwestycje kapitałowe będziemy potrzebować dodatkowych środków, dlatego planujemy jeszcze w tym roku przeprowadzić publiczną emisję akcji i przenieść notowania na GPW - wyjaśnia Remigiusz Kościelny.

Komentarze (0)