Wg badania koniunktury Niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, gospodarka Niemiec osiągnie w bieżącym roku najwyższy od 2011 r. poziom – w porównaniu do ub.r. oczekuje się wzrostu PKB o 2,2%.

Wynikać ma on przede wszystkim z dużego popytu na dobra konsumenckie, dobrej sytuacji na rynku pracy, niskich cen energii oraz słabego kursu euro. Eksperci prognozują, że w 2015 r. powstanie ok. 300 tys. nowych miejsc pracy, w 2016 r. zostanie utworzonych kolejnych 200 tys.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dla polskich start- upów to bardzo dobra wiadomość. Wraz z rozwojem gospodarki pojawia się zwiększony popyt na innowacyjne produkty i usługi. A polskie firmy doskonale konkurują na niemieckim rynku. Opinie o polskich dostawcach są coraz lepsze. Nie dość, że potrafimy dostarczać tańsze rozwiązania, mamy wykwalifikowaną kadrę to jeszcze jesteśmy innowacyjni i znajdujemy nowe rozwiązania starych problemów. 

Właśnie dlatego Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) realizuje projekt wspierający polskie start-upy w ekspansji na rynek bawarski. Najbardziej innowacyjni młodzi przedsiębiorcy otrzymają pakiet szkoleń oraz udział w dedykowanych spotkaniach z bawarskimi  przedsiębiorcami, inwestorami i aniołami biznesu.

Do wieloetapowego projektu ”Start to Bavaria” zaproszone są polskie start-upy ze skalowalnymi przedsięwzięciami. Aby wziąć udział w programie należy do 15. czerwca przysłać formularz zgłoszeniowy poprzez tę stronę.

Z nadesłanych zgłoszeń eksperci AHK Polska wybiorą 20 projektów, które zostaną zaprezentowane podczas Bavaria Demo Day w Warszawie. Prezentacje będą oceniać specjaliści bawarskiej sceny start upowej. Uczestnicy otrzymają wartościową informację zwrotną, która pomoże im w rozwoju i globalizacji ich przedsięwzięć.

Kolejnym etapem projektu „Start to Bavaria” będzie wizyta w Monachium. Jej celem będzie nawiązanie kontaktów biznesowych, które mają szanse zaowocować ciekawą współpracą. Polskie start-upy spotkają się z inwestorami, aniołami biznesu oraz przedstawicielami największych niemieckich przedsiębiorstw. AHK Polska zorganizuje także indywidualne prezentacje przed bawarskimi inwestorami i użytkownikami przemysłowymi. W trakcie trzydniowego pobytu w Monachium młodzi polscy przedsiębiorcy otrzymają szanse poznanie bawarskiej sceny start-upowej.

„Rynek bawarski potrzebuje nowych inteligentnych rozwiązań i jest otwarty na innowacyjne pomysły biznesowe z Polski. Wieloletnie doświadczenia płynące ze współpracy polsko–bawarskiej pokazują, że otwiera się nowa płaszczyzna dla przedsiębiorstw w początkowej fazie tworzenia. Dlatego też AHK Polska rozpoczyna program dedykowany start-upom aspirującym do ekspansji na rynek bawarski”- mówi Anna Chojnacka, dyrektor doradztwa rynkowego w AHK Polska.

Komentarze (0)