Niemiecka Organizacja działająca pod nazwą German Startups Association rozpoczyna pierwsze w historii badanie Europejskiego środowiska startupowego - European Startup Monitor. Wyniki badania zostaną opublikowane na początku 2016 roku.

Aktualnie na stronie European Startup Monitor została uruchomiona ankieta, którą mogą wypełniać założyciele startupów i osoby zajmujące w nich wysokie stanowiska. Ankietę warto wypełnić z dwóch powodów. Po pierwsze start-upy dostają szansę na wygranie całotygodniowego miejsca wystawowego podczas CeBIT, które odbędzie się 14-18. marca 2016 roku w Hannover.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dodatkową nagrodą jest pakiet wyjazdowy na Startup Camp w Berlinie- wygrana pokrywa przelot, zakwaterowanie i wejście na wydarzenie. Drugim powodem dla którego warto wziąć udział w badaniu jest pomoc w rozpoznaniu Europejskiego środowiska start-upowego tak, aby podmioty w nim działające takie jak fundusze venture capital, firmy usługowe czy rząd mogły dopasować swoją ofertę i komunikację do potrzeb startupów.

Celem badania jest próba zrozumienia założycieli Europejskich startupów a także identyfikacja i porównanie wyzwań jakim muszą stawić czoło startupy w Europie.

Badanie zostało zaininicjowane przez wspomnianą na początku organizację German Startups Association i zostaje przeprowadzone dzięki zaangażowaniu i wsparciu innych organizacji reprezentujących wszystkie Europejskie kraje. Partnerem akcji w Polsce są dwie fundacje: Startup Hub Poland i Startup Poland.

W imieniu organizatorów i partnerów apelujemy do polskich startupów: Pokażmy Polskę jako aktywne i ambitne startupowo środowisko - weźmy udział w ankiecie! Link do ankiety: survey.europeanstartupmonitor.com/esm37

Komentarze (0)