W dzisiejszym świecie proces podejmowania decyzji bardzo często poprzedza szukanie informacji w Internecie. W przypadku kwestii zdrowotnych potrzeba znalezienia różnych danych jest niezwykle silna. Równocześnie w tym zakresie kluczowe są przede wszystkim wiarygodność i kompletność oraz jasność znalezionych wiadomości. Osobom niezwiązanym z zawodami medycznymi z pomocą przychodzi portal ZdroNet.pl, doceniony już certyfikatem jakości akredytowanej przy ONZ Fundacji Zdrowie w Internecie (Health On the Net Foundation - HON).

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Głównym celem portalu ZdroNet.pl jest dostarczanie Internautom aktualnych i wiarygodnych informacji medycznych opracowanych w przystępny, czytelny sposób. Portal zawiera opis ponad 670 chorób z 30 specjalizacji z podziałem na objawy, leczenie, zapobieganie. Wszystkie informacje przygotowywane są przez młodych specjalistów - lekarzy, biologów, psychologów i dietetyków. Dzięki temu tworzona szeroka baza wiedzy jest godna zaufania i rzetelna, pozwalając na uporządkowanie własnych przemyśleń i dobre przygotowanie pacjenta do rozmowy z lekarzem.

Artykuły i odpowiedzi na pytania to tylko część naszego portalu – podkreśla Katarzyna Buś, koordynator projektu ZdroNet.pl. – Ważnym narzędziem jest tzw. Wirtualny Diagnosta – unikatowe rozwiązanie, które pozwala wstępnie określić stan zdrowia na bazie informacji o płci, wieku i objawach. Oczywiście należy pamiętać, że jest to przygotowanie do rozmowy z lekarzem – w żadnym wypadku wyniku nie należy traktować jako obowiązującej diagnozy. Na szczęście medycyna XXI wieku nie jest tajemną wiedzą i każdy zainteresowany ma prawo dowiedzieć się więcej z tej dziedziny - dla własnego spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

Na uwagę zasługują także sekcje Pierwsza Pomoc z jasnymi opisami postępowania w nagłych przypadkach oraz Ankiety zdrowotne, pozwalające weryfikować naszą wiedzę na temat zdrowia i obalać mity, w jaki wierzymy.

ZdroNet.pl służy także wsparciem dla osób szukających placówki medycznej w danym mieście o określonej specjalności. Rozbudowana baza ZOZ zawiera obecnie blisko 19 000 placówek z całej Polski, pozwalając na szybkie odnalezienie odpowiedniego specjalisty, wraz z danymi teleadresowymi i e-mailem przychodni.

O marce ZdroNet.pl

Marka ZdroNet.pl należy do krakowskiej firmy Emedico Sp. z o.o.
Celem portalu ZdroNet.pl  jest  kompleksowe dostarczanie informacji i pomaganie użytkownikom w podejmowaniu właściwych decyzji zdrowotnych. Baza wiedzy w postaci artykułów i odpowiedzi na pytania jest przygotowana w sposób przystępny dla osób nie związanych z zawodami medycznymi i stanowi obecnie największe polskie internetowe kompendium na temat zdrowia.
Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, pod nadzorem PARP.
Więcej na www.ZdroNet.pl

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)