Agencja interaktywna Ecreation uruchomiła innowacyjny serwis www.chatbot4U.com. Dzięki Chatbot4U każdy w prosty sposób może stworzyć wirtualnego partnera do rozmowy. Ten tak zwany „chatbot" może zostać umieszczony na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i w komunikatorach. Chatbot4U oferuje darmowe rozwiązania służące rozrywce a także narzędzie przydatne w biznesie e-commerce.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Ecreation zajmuje się tworzeniem profesjonalnych chatbotów od 2005 roku. Kolejnym logicznym krokiem w rozwoju tej technologii było stworzenie darmowej aplikacji do samodzielnego tworzenia chatbotów. - Na pomysł stworzenia Chatbot4U wpadliśmy rok temu, gdy coraz więcej przedsiębiorców i internautów zaczęło pytać nas o możliwość samodzielnego tworzenia chatbotów - mówi Manuel Francken, jeden z założycieli firmy. - Ta strona jest odpowiedzią na te pytania. Od teraz każdy może stworzyć własnego chatbota. Projekt Chatbot4U przypomina serwis Youtube, tyle że zamiast wideo można tu prezentować i tworzyć własne chatboty - dodaje Francken.

Każdy nowo utworzony chatbot posiada podstawową wiedzę, którą użytkownik może rozbudować. Dzięki temu chatbot staje się „mądrzejszy” i jest w stanie udzielać bardziej trafnych odpowiedzi. Po zakończeniu edycji chatbota można połączyć z takimi portalami społecznościowymi jak Facebook czy z komunikatorem Gadu-Gadu. Ciekawym pomysłem jest możliwość wykorzystania chatbota jako własnego wirtualnego asystenta. Gdy właściciel chatbota jest niedostępny lub z dala od komputera, chatbot może pozostawać online i odpowiadać za niego na wiadomości. Historię tych konwersacji można przejrzeć później w odpowiedniej zakładce.

Na stronie internetowej Chatbot4U można rozmawiać z chatbotami stworzonymi przez innych użytkowników, a także przyznawać im oceny i dodawać komentarze. Dostępnych jest wiele chatbotów, niektóre stworzone są wyłącznie w celach rozrywkowych inne „udają” sławne osoby, marki, czy firmy. Już teraz każdy może porozmawiać z „Doktorem Housem” czy „Paris Hilton”. Jest też chatbot „Motywator” z motywującymi sentencjami.

Chatbot4U to obok rozrywki, idealne rozwiązanie dla biznesu e-commerce. Umieszczenie chatbota na stronie internetowej pozwala zminimalizować koszty obsługi klienta i zwiększyć konwersję poprzez ułatwienie nawigacji po stronie i doradztwo w zakupie. Chatbot może uatrakcyjnić sekcję najczęściej zadawanych pytań (FAQ). Co istotne, firmowy chatbot jest w stanie generować automatyczne odpowiedzi na pytania zadawane przez odwiedzających stronę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Kilka tygodni temu wąskie grono użytkowników miało możliwość testowania serwisu. Odzew był bardzo pozytywny a statystyki potwierdzają, że istnieje duże zainteresowanie chatbotami. W ciągu 1 tygodnia użytkownicy stworzyli ponad 2 000 chatbotów. W tym czasie roboty i internauci wymienili między sobą ponad 3 miliony wiadomości.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)