Finalizowane są prace nad nowoczesną chmurą obliczeniową – e24cloud. Obecnie trwają testy wewnętrzne środowiska. Wraz z pojawieniem się jej na rynku, odbiorcy będą mogli korzystać z nieograniczonych  możliwości przetwarzania i przechowywania danych w modelu cloud computing. Nowa chmura będzie gwarantowała obniżenie kosztów dzięki systemowi płatności pay-as-you-go, skalowalność i nielimitowany transfer danych do każdego serwera.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Chmura obliczeniowa e24cloud dostarcza infrastrukturę informatyczną w oparciu o rozwiązanie IaaS (Infrastructure as a Service). Jej użytkownicy nie muszą kupować sprzętu serwerowego i sieciowego. Dzięki temu nie tylko obniżają koszty, ale także zapewniają sobie dostęp do nowoczesnych, wydajnych technologii serwerowych i oprogramowania do wirtualizacji. Użytkownicy chmury nie potrzebują także samodzielnie dbać o bezpieczeństwo i dostępność danych.

- e24cloud jest odpowiednim rozwiązaniem dla systemów wymagających jednocześnie wysokiej dostępności, oraz skalowalności - mówi Michał Grzybkowski, Prezes firmy Beyond.pl, która jest właścicielem marki e24cloud. – Dlatego też, doskonale nadaje się do serwisów WWW, systemów e-commerce, małych środowisk produkcyjnych i innych wymagających rozwiązań webowych – dodaje.

Dzięki podejściu pay-as-you-go, chmura obliczeniowa jest korzystniejszym cenowo rozwiązaniem niż serwer dedykowany, czy nawet wydajny hosting – użytkownicy płacą za moc obliczeniową, którą wykorzystują. Dlatego też, mają możliwość wynajęcia np. 32-procesorowego serwera jedynie na godzinę.

Takie rozwiązanie gwarantuje korzyści szczególnie firmom z sektora MŚP. Jest także odpowiednią propozycją dla projektów internetowych w fazie start-up, które nie mogą pozwolić sobie na inwestycję w drogie zaplecze serwerowe. Publiczna chmura obliczeniowa może być wykorzystywana do tworzenia i wdrażania serwisów WWW, platform e-commerce czy środowisk programistycznych. Serwer w chmurze nadaje się także do zaawansowanej obróbki multimediów.

Udostępnienie publicznej chmury internautom poprzedzą kilkutygodniowe otwarte testy. Aby wziąć w nich udział i sprawdzić możliwości nowego rozwiązania, wystarczy zarejestrować się na stronie www.e24cloud.com. Informacje o postępach prac nad chmurą i kolejnych etapach rozwoju będzie można śledzić na blog.e24cloud.com oraz na Facebooku.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)