Czy pamiętasz pierwsze telefony komórkowe? Duże, nieporęczne, z czarno-białym wyświetlaczem?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Teraz spójrz na swój telefon. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to niewielkie urządzenie umożliwia nie tylko rozmowę czy wysyłanie wiadomości tekstowych, ale również robienie zdjęć, odtwarzanie filmów oraz korzystanie z nawigacji GPS. Niesamowite, prawda?

Niezależnie od tego czy nam się to podoba, czy nie, otaczający nas świat ulega ciągłym zmianom. Wspomniana komórka jest jednym z przykładów, które mnożyć można w nieskończoność - nowe komputery, samochody, telewizory, oferty pracy...

Zmiany gospodarcze spowodowały przedefiniowanie wymagań pracodawcy wobec pracownika. W ofertach pracy coraz częściej jako kluczowe cechy miękkie podaje się otwartość na nowe doświadczenia i chęć podnoszenia kwalifikacji. Oznacza to, że pracodawcy oczekują od przyszłych pracowników umiejętności nadążania za zachodzącymi zmianami, chęci poszukiwania nowych informacji, stawiania pytań i szukania odpowiedzi dotyczących nowych rozwiązań. Mówiąc krócej - poszukuje się pracowników otwartych na zdobywanie wiedzy.

Pod koniec stycznia oficjalnie wystartował nowy serwis internetowy www.naukadlakazdego.pl. Jak mówi Marcin Lubnau – jeden z realizatorów projektu „Duże zainteresowanie serwisem to potwierdzenie trendu trwającego od lat. Potrzeba podnoszenia swoich kwalifikacji, utrwala się coraz bardziej w naszej świadomości. Niestety wciąż jeszcze brakuje miejsc – także w Internecie, które w sposób kompleksowy podchodzą do tematyki i oferty kształcenia."

Nowo otwarty serwis oprócz aktualnej i rozbudowanej bazy placówek z ofertą kształcenia dla dorosłych, zawiera obszerną bazę wiedzy. W serwisie znajdziemy ofertę edukacyjną ponad 100 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Oferta placówek obejmuje różne poziomy nauczania. Jest atrakcyjna nie tylko dla ludzi młodych, kontynuujących naukę, lecz także dla osób starszych, zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji. Nawigację po szczegółowych opisach kierunków, zawodów i specjalności ułatwi rozbudowana wyszukiwarka i wirtualny doradca. Zawartość merytoryczna serwisu została wzbogacona o wywiady z coachem oraz doradcą zawodowym. I jak zapowiadają realizatorzy, to dopiero początek.

Dla odwiedzających serwis przygotowano konkurs  z atrakcyjną nagrodą główną. Udział w konkursie gwarantuje wypełnienie ankiety, której wyniki poznamy pod koniec marca. Wtedy też odbędzie się losowanie zwycięzców.

Serwis www.naukadlakazdego.pl powstał w ramach realizacji projektu „Nauka dla każdego" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)