Już 28-30 października odbędzie się polsko - niemiecki Startup Weekend w Szczecinie. Do północy 4 października można nabyć wejściówkę z dużą zniżką. Podczas weekendowych warsztatów powstaną nowe startupy - innowacyjne projekty internetowe, które dzięki wsparciu międzynarodowych mentorów mają szansę na globalny sukces.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Startup Weekend to 3-dniowe warsztaty dla osób  zainteresowanych stworzeniem  e-biznesu w oparciu o innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie.

Celem Startup Weekend  jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów - programisty, grafika czy marketingowca oraz zweryfikowanie co rynek myśli o naszym projekcie. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. David Noël z Soundcloud, James Digby z Idea72/Rockstart Accelerator czy Alex Farcet ze Startupbootcamp.

Dzięki współpracy z niemieckimi partnerami chcemy pokazać że tworząc startup w internecie już na początku warto myśleć globalnie. Polscy programiści są bardzo cenieni na świecie a w Berlinie działa wielu kreatywnych ludzi. Podczas Startup Weekendu chcemy połączyć pomysłodawców, programistów, grafików i marketingowców aby wspólnie stworzyli nowe projekty na miarę Facebooka - mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp

Właśnie trwa rejestracja na Startup Weekend Szczecin, do północy 4 października można kupić bilety z 40%  zniżką na stronie  http://www.startupweekend.pl. Organizatorzy przewidują około 100 uczestników głównie z Polski i Niemiec - programistów, specjalistów od marketingu i grafików. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Sponsorami imprezy są Microsoft BizSpark, Allegro i Startup Bootcamp.

Zwycięzcy Startup Weekend pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymają też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy będą pracować w zespołach i rozwijać swoje pomysły przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia odbędą się prezentacje zaproszonych gości oraz projektów uczestników. Każdy będzie miał 90 sekund na przedstawienie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Potem nastąpi tworzenie zespołów. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend pomysłodawca musi przekonać do niego co najmniej 2 osoby.

W sobotę zespoły przystępują do działania, przygotowują plan projektu i zaczynają go realizować. Przez cały czas mogą konsultować się z mentorami. W niedzielę po południu nastąpi rozliczenie z wykonanej pracy i prezentacje startupów przed jury, które wybierze najlepszy projekt Startup Weekendu. Więcej informacji na stronie http://www.startupweekend.pl

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)