... ... ...

Red-Sky rozpoczyna współpracę z europejską platformą łączącą startupy z inwestorami

Dodane

04-10-2011

Lech Romański

Red-Sky, spółka odpowiedzialna za międzynarodowy sukces FilesTube.com, Alternative.to, Wowin.com jak również współwłaściciel m.in. Grono.net i Bebzol.com, będzie odpowiedzialna za rozwój platformy Westartup w Polsce.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Westartup.eu to innowacyjna platforma crowdfundingowa, łącząca przedsiębiorców szukających kapitału na rozwój swoich startupów internetowych z inwestorami i aniołami biznesu z całej Europy. Zadaniem platformy Westartup jest wyszukiwanie najciekawszych projektów, doradzanie im na etapie powstawania prototypów i biznesplanów oraz przedstawianie ich potencjalnym inwestorom.

Platforma skupia obecnie:

  • Blisko 50 startupów w różnej fazie rozwoju
  • 70 mentorów
  • 20 inwestorów deklarujących poziom inwestycji od 50 tys. do 1 mln Euro.

Dzięki decyzji Westartup o podjęciu współpracy z Red Sky, polskie startupy uzyskają dostęp do mentorów, inwestorów i aniołów biznesu z Europy Zachodniej. Takiego przedsięwzięcia nie było do tej pory w naszym kraju. Bez podróżowania na zagraniczne konferencje lub konkursy dla startupów, bez konieczności budowania sieci znajomości, każdy ciekawy polski projekt internetowy będzie miał okazję do prezentacji i pozyskania europejskiego mentora lub inwestora.

Pod adresem Westartup.pl już niebawem zostanie uruchomiona polska wersja portalu, zaś jesienią ruszą pierwsze wydarzenia promujące ideę Westartup: konferencje, warsztaty oraz konsultacje ze specjalistami i praktykami branży internetowej.

Założycielem Wesartup.eu jest Leo Exter, weteran branży startupowej w Belgii, jeden z organizatorów Bizcamp i Startup Weekend w Belgii.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)