English version you can find here

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Nasza startupowa 10-tka trafiła tym razem do Richarda Lucasa - przedsiębiorcy, inwestora (np. Racinglife.net) oraz propagatora działań wspierających edukację i przedsiębiorczość.


Dobry startup to taki, który... ma jasną wizję problemu, który chce rozwiązać i tego w jaki sposób zamierza być konkurencyjny, lepszy lub tańszy od istniejących rozwiązań.

Najważniejszą cechą startupowca jest... umiejętność doprowadzenia rzeczy do końca szybko i dobrze.

Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to... poczucie humoru, zdolności interpersonalne, determinacja i motywacja.

Polskie startupy różnią się od zagranicznych tym, że... trudno powiedzieć, startupy są bardzo różne, nawet w samej Polsce. Mamy inne otoczenie rynkowe i strukturę popytu, np. jest mniej ludzi z dochodami wystarczającymi do tego, aby kupować aplikacje online, więc lokalny rynek jest mniejszy, ale nie sądzę, żeby to było tak istotne - wiele porządnych firm chce działać globalnie od pierwszego dnia.

Innowacyjność jest dla startupu jak... seks dla formy życia.

Gdybym musiał skorzystać z finansowania swojego pomysłu, zdecydowałbym się... pójść na jak najwięcej eventów biznesowych i pytać ludzi, co sądzą o moim pomyśle.

Najlepszym sposobem na promocję startupu jest... podniesienie słuchawki i dzwonienie do potencjalnych klientów, może też spotkanie z nimi.

Najczęstszą przyczyną porażki startupu jest... zły timing, pech, zły pomysł lub jeszcze coś innego.

Najczęstszą przyczyną sukcesu startupu jest... bycie dobrym w doprowadzaniu rzeczy do końca.

Warto jest zrobić startup, ponieważ... możesz mieć dużo więcej zabawy, o wiele więcej pieniędzy niż podczas pracy na etacie, czyniąc przy tym świat lepszym, redukując bezrobocie i przyczyniając się do rozwoju ludzkości.

Komentarze (0)