O aplikacjach, które używa i poleca rozmawialiśmy z Bartłomiejem Lozią, Prezesem Zarządu JOJO Mobile Polska i współtwórcą aplikacji internetowych z zakresu Employee Self Service oraz Manager Self Service.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Sprzęt mobilny, z którego korzystam to... Lumia 800, HTC HD7 oraz iPhone 4.

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są... SoundHound, Program TV od Wirtualnej Polski i Clever ToDo.

Najlepsze polskie aplikacje to... aplikacje praktyczne i użyteczne, które realizują faktyczne potrzeby ich użytkowników, np. Yanosik czy Aero.pl.

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usability to... stworzone według wytycznych Metro UI.

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to... wszelkiego rodzaju mapy – Nokia Maps, Google Maps, czytniki wiadomości – używam kilka na raz, aby sprawdzić czy rzeczywistość mnie nie okłamuje ;), oczywiście mobilna poczta i kalendarz, obowiązkowo z przypominaczem. Często sięgam też po Program TV.

Płacę za aplikacje, ponieważ... oferują mi interesujące, płatne dodatki. Ich zakup umożliwia szybką gratyfikację i wzbogaca funkcjonalność produktu, a sama aplikacja/gra wciąga jeszcze bardziej.

Aplikacje pomagają mi (w pracy/w życiu), bo... porządkują, przypominają, relaksują...

Do komunikacji ze znajomymi używam... telefonu i Skype.

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są... mobilna poczta jest dla mnie największym klientem, oprócz tego kalendarz i mapy.  

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to... te, które ćwiczą moją pamięć, np. aplikacje memory do nauki języków oraz aplikacje, które urozmaicają czas spędzony z moją rodziną; czyli głównie spod szyldu Xbox LIVE. Samemu zdarza mi się używać gier z gatunku Tower Defense oraz czytać po nocach opowieści Fantasy dzięki Kobo na iPada.

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na... prostotę obsługi i staranny interfejs, podstawowe funkcjonalności chcę wykonać jednym palcem w jak najkrótszym czasie.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest... Taxi Finder – bezpłatna usługa, która zmienia podróż taksówką w przyjemną rozrywkę.

Komentarze (0)